У Косові застрелили обвинуваченого у злочинах проти албанців політика

Лідера сербської партії «Свобода, демократія, правда» Олівера Івановича застрелені біля офісу партії у місті Косовська Мітровіца у Північному Косові.

Лідера сербської партії «Свобода, демократія, правда» Олівера Івановича застрелені біля офісу партії у місті Косовська Мітровіца у Північному Косові.

Про це повідомляє ВВС.

За словами представника адвоката Івановича, політик дістав п'ять вогнепальних поранень.

Івановича доставили в лікарню, але його не змогли врятувати.

Нападників на політика було декілька. Вони зникли з місця злочину, зараз поліція їх розшукує.

Олівер Іванович був одним із лідерів косовських сербів. У 2008 — 2012 роках він обіймав посаду держсекретаря у справах Косова в уряді Сербії.

У січні 2016 він був засуджений до дев'яти років в'язниці за звинуваченням у військових злочинах проти албанців у 1999 році. Іванович наполягав на своїй невинуватості. У лютому 2017 року після апеляції вирок був скасований і над політиком почався новий процес.

У 2008 році Косово в односторонньому порядку проголосило незалежність від Сербії, яку пізніше визнали більше ніж половина країн-членів ООН, у тому числі більшість європейських держав.

Незалежність Косова в даний час визнають 115 держав, Україна до них не відноситься.

Відповідно до конституції Сербії, територія Республіки Косово є частиною Республіки Сербія і входить до її складу як Автономний край Косово і Метохія, однак фактично Косово владою Сербії не контролюється.

29 листопада на засіданні Міжнародного трибуналу по колишній Югославії хорватський генерал Слободан Пральяк прийняв отруту після оголошення вердикту апеляційної інстанції.

Суд розглядав скаргу Пральяка і ще п’яти боснійських хорватів, вирок яким за військові злочини винесли у 2013 році. Тоді Пральяка засудили до 20 років в’язниці.

Почувши, що апеляційний суд підтримав попередній вирок, Пральяк сказав судді: «я приймаю отруту» і випив щось з маленької пляшечки.

Пральяк помер після того, як прийняв отруту на засіданні Гаазького трибуналу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суїцид під час Гаазького трибуналу щодо Югославії: причини, історія, реакція