У Латвії парламент узаконив одностатеві партнерства
Парламент Латвії проголосував за дозвіл одностатевих партнерств. Та хоча таким парам надали юридичне визнання, все ж вони матимуть менше прав, ніж різностатеві подружжя.
Про це пише Reuters.
Нове законодавство, яке має набути чинності в середині наступного року, дозволяє одностатевим парам реєструвати свої партнерства в нотаріуса. Також завдяки змінам з’явиться право на відвідування одне одного в лікарнях.
Але Каспарс Залітіс, активіст за права геїв, зазначив, що одностатеві пари все одно не зможуть усиновлювати дітей. Також він наголосив, що залишатимуться проблеми, пов’язані зі спадщиною.
Гомосексуальність залишається суперечливою темою в Латвії, де законодавці у 2005 році змінили конституцію, щоб визначити шлюб як дозволений союз лише між чоловіком і жінкою.
Водночас у травні парламент Латвії обрав президентом Едгарса Рінкевичса, який став одним із перших світових лідерів, що відкрито заявили про свою негетеросексуальність. У 2014 році він повідомив, що є геєм.
Цивільні партнерства в інших країнах
Естонія — перша з пострадянських країн, де легалізували одностатеві шлюби. А у Литві законопроєкт про цивільні партнерства тільки розглядають.
Натомість першою серед посткомуністичних країн одностатеві шлюби легалізувала Словенія. У Хорватії, Чехії, Угорщині та Чорногорії діють закони, які встановлюють одностатеві цивільні партнерства. Проте в Угорщині закон забороняє «пропаганду гомосексуальності й трансгендерності» серед неповнолітніх.
В Україні одностатеві шлюби не легалізовані. А втім, у парламенті в березні зареєстрували законопроєкт №9103, яким пропонують запровадити реєстроване партнерство (яке також називають «цивільним») як добровільний сімейний союз двох повнолітніх людей однієї чи різних статей.
На петицію про підтримку законопроєкту відповів президент Володимир Зеленський: він попросив звернути увагу на це питання спікера Верховної Ради, а також Кабінет Міністрів, оскільки Міністерство юстиції працює над схожим законопроєктом.