Єврокомісія судиться з Угорщиною через закон, який дискримінує ЛГБТ-спільноту
Європейська комісія вирішила позиватися проти Угорщини у Суді ЄС через угорський закон, який дискримінує людей на основі їх сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.
Про це йдеться у заяві Єврокомісії.
ЄК наголошує, що закон про заборону «пропаганди гомосексуальності й трансгендерності» серед неповнолітніх порушує фундаментальні права людини (зокрема представників ЛГБТ+), а отже — цінності ЄС.
Звернення до суду є черговим кроком процедури, яку Єврокомісія почала ще минулого року. Оскільки органи влади Угорщини «недостатньо відреагували на занепокоєння Єврокомісії» щодо забезпечення рівності та захисту основних прав, ЄК надіслала обґрунтований висновок до Угорщини у грудні 2021 року.
«Захист дітей є абсолютним пріоритетом для ЄС та його держав-членів. Однак угорський закон містить положення, які не є виправданими на основі просування цього фундаментального інтересу або є непропорційними для досягнення заявленої мети», — заявили у Єврокомісії.
Про що йдеться?
15 червня 2021 року парламент Угорщини ухвалив закон, який забороняє «пропаганду гомосексуальності й трансгендерності» серед неповнолітніх.
Згідно з законом, дітям до 18 років забороняється показувати «будь-який контент, що пропагує трансперехід чи гомосексуальність»; заборона поширюється зокрема й на рекламу. Також закон передбачає створення реєстру організацій, яким дозволяється викладати уроки секс-просвіти в школах.
Правозахисники називали це черговими спробами влади обмежити права ЛГБТ+-угорців і порівняли із законом про заборону «гей-пропаганди», ухваленим у росії у 2013 році.
Послідовне обмеження прав ЛГБТ-спільноти в Угорщині відбувається протягом останніх років. У грудні 2020 року парламент країни вніс поправки до конституції й фактично заборонив гомосексуальним парам усиновлювати дітей. Ще раніше в країні заборонили юридично змінювати стать.
- Поділитися: