У межах приватизації цьогоріч планують продати приблизно 900 об'єктів ㅡ заступник глави Фонду держмайна

Цього року в межах приватизації уряд планує продати приблизно 900 об'єктів державної власності.

Оновлено. У попередній версії новини йшлося про велику приватизацію, однак це не відповідає дійсності. Перепрошуємо за неточність.

Про це розповів заступник голови Фонду державного майна Костянтин Кошеленко в етері телеканалу «Дом».

Він повідомив, що у першому кварталі продаж об'єктів відбувся досить успішно, а за підсумками проведених аукціонів у бюджет має надійти мільярд гривень.

«Ми чекаємо на ці гроші. Кожен покупець протягом місяця після виграшу в аукціоні повинен укласти договір. А щонайбільше через місяць повинен сплатити гроші в бюджет. Приватизаційний механізм працює, ми бачимо, що довіра інвестора повернулася», — сказав Кошеленко.

Наразі в переліку на приватизацію вже є понад 900 об'єктів. Наступними на продаж готують Об’єднану гірничо-хімічну компанію, яка складається з двох гірничо-збагачувальних комбінатів у Дніпропетровській і Житомирській областях, та АТ «Перший київський машинобудівний завод» («Більшовик»).

Кошеленко додав, що підприємства, які потрапляють у перелік на приватизацію, зазвичай уже мають фінансові проблеми та потребують інвестицій.

Розблокування великої приватизації

29 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон, який розблоковує проведення аукціонів великої приватизації. У березні 2020 року Фонд держмайна вирішив поставити їх «на паузу» через ситуацію з COVID-19 та економічну кризу.

Голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко заявив, що після розблокування аукціонів Фонд держмайна може принести до держбюджету 12 мільярдів гривень. Зокрема, завдяки великій приватизації Україна зможе продати зайві об'єкти, які не мають стратегічного значення.

Зазначимо, що до об’єктів великої приватизації належать держпідприємства, балансова вартість яких перевищує 250 мільйонів гривень. Об’єкти, які коштують менше, належать до категорії малої приватизації.