Спиртзавод на Тернопільщині приватизували за 181 млн. Це майже у 25 разів вище стартової ціни

Мишковицький спиртзавод, що у Тернопільській області, приватизували за 181 мільйон гривень. Це вже другий аукціон з приватизації об'єкта спиртової галузі за два дні.

Про це повідомила пресслужба Фонду державного майна України.

Так, під час аукціону вартість спиртзаводу зросла майже у 25 разів — на старті торгів об'єкт коштував 7 291 753 гривень. Будівлі цього заводу розташовані у двох населених пунктах Тернопільщини — селі Мишковичі та селищі міського типу Дружба.

Щоб процес приватизації вважався офіційно завершеним, переможець аукціону повинен оплатити покупку — підписати протокол про результати аукціону, укласти договір купівлі-продажу і провести розрахунок.

У Фонді державного майна зазначають, що успішна приватизація цього заводу відбулася в межах демонополізації спиртової галузі, яка розпочалася в 2020 році.

Загалом на приватизацію держава виставить 41 об'єкт держпідприємства «Укрспирт» та ще 37 об’єктів, що об'єднані в концерн «Укрспирт». У Фонді очікують, що за результатами онлайн-аукціонів до державного бюджету має надійти близько мільярда гривень.

Нагадаємо, вчора, 11 березня, на Сумщині приватизували Дубов'язівський спиртзавод. Сума угоди становить 108 мільйонів гривень, що більш ніж утричі більше стартової.

1 липня 2020 року в Україні набув чинності закон щодо демонополізації ринку виробництва спирту в Україні. Тоді Блескун повідомляв, що ліцензію на виробництво спирту тепер можуть отримати підприємства будь-якої форми власності. Водночас до 1 липня 2021 року виробництво спирту відбуватиметься лише на державних заводах.

Приватні заводи зможуть виготовляти спирт етиловий (зокрема як лікарський засіб), спирт етиловий ректифікований виноградний, спирт етиловий ректифікований плодовий, зерновий дистилят і біоетанол, якщо отримають на це ліцензії. Також компанії з ліцензіями зможуть експортувати спирт.

Ліцензії видаватимуть тільки за умови, що на підприємстві встановлені цілодобові системи відеоспостереження за виробництвом і відпуском продукції.