У межах «зернової угоди» з українських портів уже вийшли 252 судна
З початку дії «зернової угоди» Україна вже експортувала 5,7 мільйона тонн агропродукції. З портів вже вийшли 252 судна.
Про це повідомило Міністерство інфраструктури.
Так, протягом 1 жовтня з портів Одеси, Чорноморська та порту «Південний» вийшли 11 суден, які доставляють 217,6 тисячі тонн агропродукції для країн Африки, Азії та Європи. Зокрема, один із кораблів повіз 29 тисяч тонн ячменю до Лівії.
Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький розповів, що з початку дії «зернової угоди» судна третину товарів доставили в африканські країни, решту — у держави Близького Сходу, Південно-Східної Азії та інших частин світу.
За словами Висоцького, насамперед є великий попит є на пшеницю, а також на кукурудзу та соняшникову олію. Також зростає відсоток експорту продукції з доданою вартістю, зокрема продукції тваринництва.
«Якщо в нас експорт м’ясної продукції та яєць до війни і так був непоганий, то суттєво набрав експорт молочної продукції: ми виходимо на рекордні показники за останні два роки», — зазначив посадовець.
Він додав, що у зв’язку з відкриттям ринку ЄС і зняттям квот збільшується експорт садівничої продукції, ягід, фруктів і соків. Зростають також обсяги класичного експорту — меду та горіхів.
«Зернова угода»
Україна підписала угоду з Туреччиною та ООН про безпечне вивезення зерна через Чорне море. Дзеркальну угоду з ООН та Туреччиною підписала росія. Між собою Україна та рф не підписували домовленостей.
Угода передбачає розблокування трьох українських портів — «Одеса», «Чорноморськ» і «Південний» — для вивезення зерна та продовольства. Контроль над портами залишається за українською стороною.
У портах перебуватимуть лише судна, які забезпечують експорт зерна та пов'язаних із ним продовольства й добрив. У Туреччині Спільний координаційний центр проводить інспекцію кораблів, що прямують з України.
Перше після 24 лютого судно з українським зерном вийшло з Одеського порту 1 серпня. Відтоді кораблі регулярно доправляють українську агропродукцію до іноземних покупців.