У Мінфіні США розповіли деталі санкцій проти РФ: вони стосуватимуться навіть дітей російської еліти
У Міністерстві фінансів США розповіли, хто потрапив під санкції проти РФ, які нещодавно оголосив президент країни Джо Байден через визнання Росією «Л/ДНР».
Про це йдеться в пресрелізі відомства.
Так, під санкції потрапили два російських банки: «Внешэкономбанк» (ВЭБ) та «Промсвязьбанк», а також 42 їхні дочірні компанії. ВЭБ має вирішальне значення для залучення інвестицій у Росію, а «Промсвязьбанк» — для фінансування оборонного сектора, зазначають у Мінфіні США.
Санкції зокрема передбачають, що ці банки будуть відрізані від фінансової системи США і не зможуть працювати у Штатах, а їхні активи заморозять. Так, США заблокували п’ять російських суден, які належать одній із дочірніх компаній «Промсвязьбанка».
Зазначимо, що ВЭБ входить у п’ятірку найбільших фінансових інститутів Росії, а «Промсвязьбанк» — восьмий за величиною банк Росії, що обслуговує приблизно 70% оборонних контрактів Росії та надає банківські послуги російським військовим.
Також під санкції потрапили члени сімей російської еліти, на яких чиновники переписують свої активи, зокрема:
- Денис Бортников — заступник голови правління «ВТБ Банку», син директора Федеральної служби безпеки РФ Олександра Бортникова.
- Петро Фрадков — голова «Промсвязьбанка», син колишнього прем’єр-міністра та очільника Служби зовнішньої розвідки РФ Михайла Фрадкова.
- Володимир Кирієнко — генеральний директор VK Group («ВКонтакте»), син першого заступника голови Адміністрації президента РФ Сергія Кирієнка — так званого куратора всієї внутрішньої політики Росії.
Крім того, санкції вводяться й проти операцій із суверенним боргом РФ, «відрізаючи Росію від джерел доходу для подальшого вторгнення в Україну». У Мінфіні зазначають, що обмеження торкнуться всіх боргових облігацій, які випустять після 1 березня.
Що передувало?
21 лютого президент РФ Володимир Путін підписав укази про визнання «ЛНР» та «ДНР» і доручив ввести на ці окуповані території України російські війська для «підтримки миру». А вже 22 лютого Держдума РФ та «парламенти» самопроголошених «республік» «ратифікували» договори про співпрацю на 10 років з автоматичним продовженням ще на п'ять років.
У зв'язку з цим президент США Джо Байден оголосив про нові окремі санкції США проти Росії: проти суверенного боргу РФ, російських еліт і їхніх сімей, а також двох банків.
Німеччина зі свого боку призупинила сертифікацію суперечливого газопроводу «Північний потік-2», а Велика Британія ввела санкції проти п’яти російських банків і трьох близьких до Путіна олігархів. До того ж Захід пообіцяв запровадити нові санкції, якщо Росія продовжить ескалацію.
До того ж Єврокомісія схвалила проєкт санкцій: він зачепить приблизно 350 депутатів російського парламенту, котрі голосували за визнання самопроголошених «Л/ДНР».
А втім, варто зауважити, що наразі не йдеться про санкції, які Захід обіцяв ввести проти Росії у разі її повномасштабного вторгнення в Україну.