У Мінфіні виступили за ринкові ціни на газ для населення
Міністерка фінансів України Оксана Маркарова повідомила, що Мінфін та уряд виступають за запровадження ринкових цін на енергоресурси, зокрема газ. Це також є вимогою Міжнародного валютного фонду.
Про це Маркарова повідомила в інтерв’ю на телеканалі «1+1».
«Питання в ринковому утворенні тарифів. Ціна на природні ресурси повинна відповідати їхній ціні. Якщо ціна на газ є ринковою, тому уряд тим, кому треба допомогти — повинен допомагати через субсидії», — повідомила Маркарова.
Вона зазначила, що механізм встановлення цін на газ для населення, який діє в Україні нараз, є несправедливим, оскільки він дозволяє платити за комуналку менше як людям з низькими доходами, так і людям з високими доходами.
Окрім цього, запровадження ринкових цін на газ для населення є однією з вимог МВФ. Також у МВФ підтримують прагнення уряду виплачувати грошові субсидії тим громадянам, для яких комуналка є занадто дорогою.
«Уряд працює над тим, щоб не щонайбільше 15% доходів сім'ї витрачалось на комунальні тарифи», — додала Маркарова.
Раніше в уряді повідомляли, що не планують регулювати ціни на газ для населення. Ціна на газ для побутових споживачів в Україні наразі залежить від ринкової ціни.
Водночас, відповідно до домовленостей України з Міжнародним валютним фондом та постанови про ПСО, з 1 травня ціни на газ для населення мають зрости до 9850 гривень за тисячу кубометрів, а з 1 січня 2020 року — до 12 300 гривень за тисячу кубометрів.
Ціна на газ для населення, згідно з вимогами МВФ, повинна формуватися із вдвох факторів — собівартості українського газу та супутніх послуг, та його імпорту. Оскільки газ у Європі подешевшав, і Україна може його закупити за менші гроші, держава може знизити тариф для населення, не порушивши тим самим домовленості з МВФ.