У Мінську домовились з бойовиками про режим тиші на Донбасі з 1 липня

Тристороння контактна група з питань врегулювання ситуації на Донбасі за участі представників самоназваних «ДНР» та «ЛНР» ухвалила новий режим тиші з 1 липня.

Тристороння контактна група з питань врегулювання ситуації на Донбасі за участі представників самоназваних «ДНР» та «ЛНР» ухвалила новий режим тиші з 1 липня.

Про це повідомляє прес-секретарка представника України в ТКГ у Мінську Дарка Оліфер.

«У зв’язку з початком жнив Тристороння контактна група за участі представників ОРДЛО підтверджує повну відданість сторін конфлікту всеохоплюючому, сталому та безстроковому режиму припинення вогню починаючи з 1 липня 2018 року за київським часом», — написала вона у Facebook.

За словами Оліфер, Київ також готовий до широкого компромісу в питанні обміну заручників на Донбасі. Гуманітарна група продовжує працювати над звільненням осіб з полону бойовиків.

Раніше Тристороння контактна група та інші підписанти Мінських угод домовилися про відновлення режиму припинення вогню з 5 березня.

Однак вранці 5 березня бойовики на Донбасі порушили перемир'я вже за годину після його початку.

У перший день весняного перемир'я один український військовий дістав поранення внаслідок обстрілу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кінець АТО: що чекає на Донбас із початком операції Об'єднаних сил

30 квітня Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення формату Антитерористичної операції на території Донбасу і перехід до операції Об'єднаних сил.

Таким чином на сході України позпочалася операція Об'єднаних  сил на чолі з командувачем і Об'єднаним штабом.

Об'єднаний оперативний штаб уже діє в системі Генштабу. Йому підпорядковуються не тільки підрозділи Збройних сил, але й усі силові структури, що перебувають на території Донецької та Луганської областей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Командувач Об'єднаного оперативного штабу:  хто такий Сергій Наєв

Після набуття чинності президентського закону про реінтеграцію Донбасу саме на Об'єднаний оперативний штаб покладаються повноваження щодо регуляції ситуації у зоні бойових дій на сході України, замість штабу АТО.