У Молдові затвердили новий уряд — його очолила жінка
Парламент Молдови, до якого нещодавно відбулися вибори, 6 серпня затвердив новий уряд під керівництвом Наталії Гаврилиці. Зауважимо, що Молдова стала другою після Естонії пострадянською державою, де обидва вищі пости (і президентки, і прем'єр—міністерки) посідають жінки.
Про це повідомляє NewsMaker.
«Обіцяю, що ми негайно станемо до роботи», — оголосила нова прем’єрка після призначення на посаду більшістю голосів парламентарів.
В уряді, який вона очолила, буде загалом 13 міністерств. Зокрема головою Міністерства закордонних справ і європейської інтеграції став Ніколає Попеску (колишній міністр закордонних справ в уряді Маї Санду, яка тепер президентка), а Міністерство оборони очолив Анатолій Носатий, який раніше був керівником Оперативного управління Генерального штабу національної армії.
Зауважимо, що Молдова стала другою після Естонії пострадянською державою, де обидва вищі пости займають жінки.
Нині в країні діє закон, згідно з яким у передвиборчих списках політичних партій має бути не більш як 60% представників однієї статі.
Зазначимо, що Наталія Гаврилиця — віцеголова партії «Дія і солідарність», яку очолює Мая Санду.
Реакція України
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль вже привітав Наталію Гаврилицю з призначенням на посаду. Він побажав їй успіхів у реалізації реформ та євроінтеграційного курсу.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вже поспілкувався зі своїм новопризначеним молдовським колегою Ніколаєм Попеску. Вони домовилися про взаємні візити найближчим часом та активізацію двосторонніх контактів на всіх рівнях.
Попеску підтвердив налаштованість нового уряду Молдови до розвитку добросусідських відносин з Україною і втілення спільних економічних та інфраструктурних проєктів.
Що передувало?
У липні на дострокових парламентських виборах у Молдові перемогла партія «Дія і солідарність» (PAS) президентки країни Маї Санду. На другому місці опинився блок соціалістів-комуністів — його створення ініціював проросійський експрезидент Молдови Ігор Додон.
Після інавгурації в грудні 2020 року президентка Молдови Мая Санду натрапила на спротив парламенту Молдови, більшість у якому контролювалася Партією соціалістів Республіки Молдова, лідером якої є Ігор Додон.
Для того, щоб розблокувати роботу парламенту, Санду розпустила уряд і тричі ініціювала в парламенті провальне голосування за нову кандидатуру прем'єр-міністра. Саме це і стало підставою для розпуску парламенту й оголошення дочасних виборів.