У МОЗ заперечили створення «чорних» зон карантину в Україні
У Міністерстві охорони здоров'я назвали фейком інформацію про створення так званих чорних зон карантину з найжорсткішими обмеженнями.
Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Він запевнив, що запровадження «чорних» зон не обговорювали, це «фейк» і «нісенітниця».
«Жодних "чорних" зон ніхто не пропонував запроваджувати», — заявив Степанов.
Що за «чорні» зони?
Про їх запровадження у своєму Telegram-каналі спершу написала журналістка Соня Кошкіна. Вона посилалася на результати наради в президента та зазначала те, що повного локдауну не буде, але влада хоче запровадити 5 зону карантину — «чорну». За словами журналістки, назва умовна, але в такому регіоні начебто планувався «місцевий локдаун із зупинкою всього».
Наразі в Україні діє адаптивний карантин, згідно з яким регіони поділяють на чотири карантинні зони за рівнем поширення COVID-19. Про поділ, який діє з 2 листопада, читайте тут.
А посилювати обмеження взагалі планують?
МОЗ подумує над введенням карантину вихідного дня вже з 14 листопада. У відомстві хочуть, щоб у суботу та неділю не працювало нічого, крім об’єктів критичної інфраструктури, як-от продуктових магазинів.
Навіщо такий карантин? Степанов пояснює, що це зменшить контакти між людьми та допоможе розірвати ланцюг передачі коронавірусу.
Яка у нас ситуація з COVID-19?
Епідемія набирає обертів. За минулу добу, 5 листопада, у нас виявили 9 721 людину з COVID-19, одужала рекордна кількість пацієнтів — 10 762, а померло теж найбільше з початку епідемії — 201 пацієнт. 4 листопада в Україні виявили рекордну кількість нових хворих — 9 850 випадків.
За алгоритмом МОЗ жорсткий карантин по всій Україні обіцяють, коли щодоби виявлятимуть 11-15 тисяч хворих. Детальніше про чотири рівні небезпеки від МОЗ тут.