У М’янмі заборонили супутникові тарілки, назвавши їх «загрозою національній безпеці». За них загрожує рік в'язниці

Військова хунта М’янми, яка керує країною після організованого 1 лютого держперевороту, оголосила про заборону супутникових тарілок — їх назвали «загрозою національній безпеці», а за порушення заборони загрожує штраф і в’язниця.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву військових, оголошену через державний телеканал MRTV у вівторок, 4 травня.

В оголошенні зазначалося, що «незаконні ЗМІ повідомляють новини, які загрожують національній безпеці, верховенству права й громадському порядку, а також заохочують тих, хто скоює державну зраду».

Відтепер використання супутникових тарілок буде каратися штрафом у 500 тисяч м’янмських к’ятів (8 906 гривень) та ув’язненням строком на один рік.

Фактично супутникові тарілки у М’янмі почали забороняти ще у квітні. Тоді, як повідомляло The Associated Press, поліцейські почали їх конфіскувати — пояснювали це тим, що через них доступні телеканали, мовлення яких хунта заборонила.

Незалежне м’янмське видання Irrawardy тоді описувало, як правоохоронці конфісковують супутникові тарілки й у магазинах електроніки, а деякі жителі самі почали їх ховати, випереджаючи поліцейські рейди.

Ще раніше влада М'янми сповільнила роботу інтернету, а також заблокувала популярні в країні соцмережі та месенджери Facebook, Instagram і WhatsApp. Водночас YouTube у березні видалив канали військової хунти.

1 лютого військові у М'янмі влаштували державний переворот. Вони відсторонили від влади й затримали лідерку керівної партії «Національна ліга за демократію» Аун Сан Су Чжі та інших високопосадовців.

Військові заявили, що затримання стали відповіддю на «фальсифікацію» парламентських виборів, які відбулися в країні у листопаді 2020 року. Після держперевороту у М'янмі спалахнули масштабні протести проти влади військових. Поліція вдалася до жорстких розгонів протестувальників.

За даними неурядової Асоціації допомоги політичним в'язням, у М'янмі з початку військового перевороту майже 3 700 людей були арештовані, з них 83 засуджені. У сутичках між військовими та протестувальниками загинули понад 760 людей.

На початку травня 2021 року ООН спрогнозувала, що через наслідки державного перевороту та пандемію коронавірусу у 2022 році майже половина з 54,5-мільйонного населення М'янми може опинитися за межею бідності.