У Нацбанку повідомляють про можливість подальшого зниження облікової ставки
Макроекономічна ситуація в Україні сприяє тому, щоб і надалі знижувати рівень облікової ставки.
Про це повідомили представники комітету з монетарної політики Нацбанку під час обговорення попереднього рішення про зниження облікової ставки, повідомляє прес-служба НБУ.
«На сьогодні макроекономічні умови є сприятливими для продовження циклу пом’якшення монетарної політики, розпочатого у квітні. Поточне зростання внутрішнього попиту і його вплив на інфляцію компенсується сприятливою ситуацією на валютному ринку», — йдеться у повідомленні центрального банку.
Водночас у Нацбанку побачили зростання ризиків того, що через затримку у проведенні реформ, а також ухвалення рішень, які можуть ці реформи скасувати, Україна може втратити підтримку Міжнародного валютного фонду.
Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.
Облікова ставка — це один з ключових інструментів управління інфляцією. Підвищуючи облікову ставку Нацбанк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює більше коштів заощаджувати. Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.
Нагадаємо, що за підсумками червня 2019 року в Україні зафіксували дефляцію, тобто падіння цін, у розмірі 0,5%.
У травні ціни в Україні зросли на 0,7%, а у квітні — на 1%
Місячна інфляція в Україні за березень складала 0,9%. Таким чином за місяць ціни пришвидшили своє зростання на 0,1 відсоткового пункти.
Зазначимо, що у лютому 2019 року ціни зросли на 0,5%.
За підсумками 2018 року інфляція в Україні досягла 5-річного мінімуму — 9,8%.