У наступному році уряд планує зменшити зовнішні запозичення та замінити їх внутрішніми

У разі, якщо на ринку збережеться високий попит на українські облігації внутрішньої державної позики, то уряд може замістити всі свої заплановані зовнішні запозичення на внутрішні.

Про це повідомив урядовий уповноважений з питань державного боргу України Юрій Буца під час виступу на Ukrainian Financial Forum, передає «Інтерфакс-Україна».

«Якщо ситуація буде така ж, як і цьогоріч і у нас буде такий само високий попит на внутрішні запозичення… тобто якщо кон'юнктура буде такою ж, то ми скоротимо наступного року зовнішні запозичення та замінимо їх на внутрішні», — повідомив Буца.

Так в уряді планують боротися з доларизацією державного боргу та робити його менш залежним від курсу валют.

Крім цього, за словами Буци, Мінфін наразі призупинить випуск 5-річних облігацій внутрішньої державної позики, адже очікувалось, що цих інструментів випустять на загальну суму, еквівалентну 1 мільярду доларів, однак наразі вона складає 1,5 мільярда доларів.

Нагадаємо, що у серпні 2019 року державний борг України скоротився на 500 мільйонів доларів.

Нагадаємо, що під час попереднього аукціону з продажу облігацій Мінфін залучив до бюджету 13,2 мільярда гривень.

Зазначимо, що на зниження ставок за державним боргом вплинули одразу дві події: зменшення облікової ставки до 16,5% річних та підвищення кредитного рейтингу України агенцією Fitch.

На першому у вересні аукціоні з продажу ОВДП Мінфіну вдалося залучити 1,9 мільярда гривень, а під час попереднього аукціону з продажу облігацій Мінфін залучив до бюджету 1,77 мільярда гривень.

Також нерезиденти рекордно наростили обсяги інвестування в державні облігації України. Крім цього, іноземні інвестори активно скуповують гривні та єгипетські фунти, а також цінні папери, номіновані у цих валютах.

Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.