У Польщі — масові протести після рішення Конституційного суду про майже повну заборону абортів

У Польщі вже другий день відбуваються масові протести через рішення Конституційного суду про майже повну заборону абортів у країні. Протестні акції відбувались у низці міст по всій Польщі, тисячі людей вимагали скасувати рішення КС.

Про це пишуть TVN24 та RMF24.

Як зазначають ЗМІ, 28 січня протестні акції відбувались у понад 30 містах країни, зокрема у Варшаві, Жешуві, Скочуві, Гданську, Валбжиху, Катовіце, Вейгерові, Кракові, Познані, Вроцлаві, Ольштині, Лодзі тощо.

Приблизно 200 учасників мітингу зібрались у Лодзі під штаб-квартирою консервативної партії «Право і справедливість» (PiS), яка активно просувала та підтримувала рішення щодо заборони абортів у Польщі. Пізніше протестувальники також згуртувалися під будівлею партії в Любліні.

Окрім цього, десятки протестувальників збиралися під будівлею Конституційного суду, який ухвалив рішення про майже повну заборону абортів.

У Познані учасники мітингу заповнили собою майже половину площі Свободи (plac Wolności). Люди вийшли на вулиці з банерами із закликами скасувати рішення Конституційного суду та лозунгами проти партії PiS.

У поліції Варшави заявили, що протестувальники застосовували сльозогінний газ і закидали правоохоронців різними предметами. Один поліцейський отримав поранення голови, його госпіталізували. Кількох людей у Варшаві затримали під час сутичок із правоохоронцями.

Нагадаємо, у середу, 27 січня, у Польщі набула чинності постанова Конституційного суду про визнання переривання вагітності через дефекти плоду незаконним. 98% абортів у Польщі відбуваються саме з цієї причини. Згідно з постановою, аборти дозволені тільки в разі зґвалтування та інцесту, а також коли життя або здоров'я матері під загрозою.

Відповідне рішення суд ухвалив ще в жовтні, фактично підтримавши консервативну партію країни. Владна коаліція хотіла ухвалити закон, що забороняє аборти через норму, яку розглядав КС.

Проте після цього в країні почалися масові протести ㅡ у Варшаві на «Жіночий страйк» вийшли 100 тисяч людей.

На початку листопада в уряді країни повідомили, що відкладуть його запровадження для дискусії. Тоді запропонували протестувальникам та опозиції в парламенті переговори, аби спільно знайти найкращий вихід із ситуації.