Протести у Варшаві через заборону абортів
Фото:

Leszek Szymanski / EPA

У польському місті Варшава відбувся «Жіночий страйк» через рішення Конституційного суду про часткову заборону абортів. З вимогою скасувати ухвалу на вулиці міста вийшли сто тисяч людей.

Про це повідомляє RMF24.

Прессекретарка варшавської мерії Кароліна Галецька підтвердила, що майже сто тисяч людей у місті трьома групами прямували до міського центру. Учасники мітингу спершу пройшли центром міста, але потім направились до будинку Ярослава Качинського ㅡ лідера партії «Право і справедливість», яка ініціювала рішення щодо заборони абортів.

Під час ходи не обійшлось без сутичок. Правоохоронці повідомляли про 30 затриманих, один поліцейський отримав поранення. Невідомі люди намагалися провокувати учасників мітингу, нападали на перехожих та розпилювали сльозогінний газ. Правоохоронці вилучили у затриманих холодну зброю ㅡ ножі — та кийки.

Акції проти рішення Конституційного суду також відбувались у містах Ярослав, Вроцлав та Краків. Тисячі людей з плакатами виходили до центральних площ та релігійних установ. Для забезпечення порядку у містах залучили сотні правоохоронців.

Всього ж у країні восьмий день поспіль відбуваються багатотисячні акції через заборону абортів. Протестувальники влаштовують блокади доріг, а також збираються біля католицьких храмів, оскільки основними противниками абортів у країні виступили політики-консерватори.

Уряд Польщі закликав не виходити на протести через погіршення ситуації з коронавірусом. Також влада заявила, що поліція слідкуватиме за тим, щоб учасники акцій дотримувалися обмежувальних заходів, зокрема носили маски.

Що передувало?

22 жовтня Конституційний суд Польщі майже повністю заборонив аборти. Він визнав незаконними аборти, якщо у жінки є порушення у розвитку плоду, що загрожують життю дитини. 98% абортів у Польщі відбуваються саме через цю причину.

Тепер залишається два варіанти (зґвалтування та загроза життю або здоров'ю матері), але їх майже не використовують.

Своїм рішенням суд фактично підтримав консервативну партію країни. Владна коаліція хотіла ухвалити закон, який забороняє аборти через норму, яку розглядав КС. Розгляд законопроєкту переносили через протести.

Тобто влада знайшла спосіб не ухвалювати закон, щоб не дратувати населення, але таки заборонити цю норму, яка фактично унеможливлює аборти в країні. 

Поділитись: