У путіна пояснили, чому ймовірний вступ у НАТО Фінляндії, Швеції і України сприймають по-різному
У кремлі заявили про стурбованість через наміри Швеції та Фінляндії вступити у НАТО, проте наголошують, що ймовірне приєднання до Альянсу України вважають більш критичним.
Про це сказав речник президента росії дмитро пєсков, цитує «РИА Новости».
Він пояснив, що росія не має територіальних суперечок з Фінляндією та Швецією, а от у разі приєднання до НАТО України «у Москви б виникла територіальна суперечка з державою, яка бере участь в Альянсі, що становить величезні-величезні ризики для всього континенту».
За словами пєскова, росія ретельно стежитиме за ситуацією із вступом у НАТО Швеції і Фінляндії, та аналізуватиме, чи не загрожує це безпеці Москви. Зокрема, він згадав заяву керівної Соціал-демократичної партії Швеції про те, що в політсилі будуть проти розміщення ядерної зброї та постійних військових баз на території країни.
Розширення НАТО
Після повномасштабного вторгнення росії в Україну у Фінляндії та Швеції активно почали обговорювати вступ до Північноатлантичного альянсу. Серед населення країн зросла підтримка вступу до НАТО. Зрештою 15-го травня президент Фінляндії Саулі Нііністьо повідомив, що Фінляндія офіційно подасть заявку на вступ до НАТО. Таку ж ініціативу підтримала керівна Соціал-демократична партія Швеції.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг вважає, що процес приєднання Фінляндії та Швеції відбудеться швидко, а держави блоку знайдуть способи гарантувати їм безпеку до моменту офіційного приєднання.
Нерозширення НАТО було серед російських вимог перед повномасштабним вторгненням рф в Україну — там це аргументували своїми «корінними інтересами безпеки». Натомість президент України Володимир Зеленський раніше заявляв, що вступ України в НАТО зробив би Альянс сильнішим. Однак НАТО не хоче нас приймати.