Партія влади Швеції офіційно підтримала подачу заявки на вступ країни до НАТО
Керівна Соціал—демократична партія Швеції заявила, що підтримує подання заявки на членство країни в НАТО.
Про це йдеться в заяві партії.
«Сьогодні Шведська соціал-демократична партія ухвалила історичне рішення сказати "так", щоб подати заявку на членство в оборонному альянсі НАТО. Вторгнення росії в Україну погіршило безпекову ситуацію для Швеції та Європи в цілому», — прокоментувала міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде.
Як зазначає AFP, таке рішення скасовує позицію партії проти вступу в Альянс, якої вона дотримувалася протягом десятиліть, і прокладає для Швеції шлях до заявки про членство в НАТО.
Втім, у заяві партії зазначається, що в разі вступу Швеції до НАТО, соціал-демократи будуть проти розміщення ядерної зброї та постійних військових баз на території країни.
Що передувало?
15 травня президент Фінляндії та комітет із зовнішньої та безпекової політики фінського уряду ухвалили рішення щодо подання заявки на вступ до НАТО.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг вважає, що процес приєднання Фінляндії та Швеції відбудеться швидко, а держави блоку знайдуть способи гарантувати їм безпеку до моменту офіційного приєднання.
Столтенберг також заявив, що НАТО розгляне питання надання гарантій безпеки Фінляндії та Швеції протягом проміжного періоду від їх подачі заявки на вступ до Альянсу. За його словами, членство Фінляндії та Швеції в НАТО доведе, що «агресія не окупається» після вторгнення росії в Україну.
Розширення НАТО
Після повномасштабного вторгнення росії в Україну у Фінляндії та Швеції активно почали обговорювати вступ до Північноатлантичного альянсу. Серед населення країн зросла підтримка вступу до НАТО: так, ще у 2017 році приєднання хотіли лише 21% жителів Фінляндії, а от у березні 2022-го на тлі російського вторгнення в Україну опитування видання Yle засвідчило, що цей показник зріс до 62%.
Схожа ситуація й у Швеції, де підтримка вступу до НАТО лише за березень зросла з 35% до 46%.
Нагадаємо, нерозширення НАТО було серед російських вимог перед повномасштабним вторгненням рф в Україну. Кремль вимагав, щоб Альянс не розширювався на схід, не приймав до складу Україну та інші колишні республіки СРСР, а також зажадав виведення військ НАТО з частини країн-учасниць. У рф цю вимогу аргументували своїми «корінними інтересами безпеки».
- Поділитися: