У рф звинуватили у «фінансуванні терактів» українську нафтогазову компанію, у якій працював син Байдена

Слідчий комітет рф порушив кримінальну справу щодо фінансування тероризму через те, що українська нафтогазова компанія Burisma впродовж останніх років нібито здійснювала теракти на території росії та за її межами.

Про це повідомили у пресслужбі комітету.

До такого висновку слідчі дійшли після звернення депутатів держдуми рф, які підозрювали посадовців США і країн НАТО у нібито фінансуванні тероризму.

Правоохоронці встановили, що компанія Burisma нібито витрачала гроші на організацію терактів у росії та за її межами для «усунення видних політичних та громадських діячів і заподіяння економічних збитків». У комітеті також повідомили, що перевірятимуть джерела надходження і подальший рух грошей розміром у кілька мільйонів доларів та нібито причетність конкретних людей з-поміж співробітників органів влади, громадських і комерційних організацій країн Заходу.

Що відомо про компанію Burisma?

Це одна з найбільших приватних газовидобувних компаній в Україні, президент та засновник якої — Микола Злочевський, ексміністр екології часів президентства Віктора Януковича. Ліцензії на розробку газових родовищ фірмам Злочевського, зокрема Burismа, погоджувало міністерство, яке він сам і очолював.

У 2014-му Злочевський залишив Україну, компанію підозрювали в ухиленні від податків, відмиванні коштів та розкраданні державних ресурсів. У 2018-му в Burisma повідомили, що судові справи проти компанії завершені.

Попри провадження, компанія не припиняла діяльність. У 2014-му в Burismа створили раду директорів, до якої увійшов, зокрема Гантер Байден — син чинного президента США. Він був у раді директорів до 2019 року. Офіційно у справах щодо Burismа він не фігурував.

Нещодавня стрілянина у Москві

Увечері 22 березня в концертному залі музичного центру «Крокус Сіті Хол», що в підмосковному місті Красногорськ, невідомі в камуфляжі здійснили стрілянину. Згодом там спалахнула пожежа. Стрілянина сталася за кілька хвилин до початку виступу рок-гурту «Пікнік», що існує ще з радянських часів.

Як стверджують російські пропагандисти, у партер концертного залу ввірвалися троє людей у камуфляжі та відкрили стрілянину по натовпу. Після цього вони кинули гранату або запальну шашку, внаслідок чого почалася пожежа.

Міністерство закордонних справ України категорично відкинуло звинувачення в нібито причетності Києва до теракту, на що натякали деякі російські посадовці. У відомстві наголосили, що цей теракт є спланованою провокацією кремля для нагнітання антиукраїнської істерії.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України теж заявили, що теракт у підмосковному музичному центрі — це свідома провокація російських спецслужб за вказівкою глави рф володимира путіна.

На початку березня посольства західних країн та Південної Кореї в росії заявляли, що в Москві плануються напади екстремістів на багатолюдні зібрання. Дипломатичні установи радили своїм громадянам утриматися від відвідування таких заходів, зокрема концертів.