Стрілянина в Підмосков’ї потрібна кремлю для нагнітання антиукраїнської істерії — МЗС

Міністерство закордонних справ категорично відкинуло звинувачення в нібито причетності України до стрілянини в підмосковному музичному центрі «Крокус Сіті Хол». У відомстві наголошують, що цей теракт є планованою провокацією кремля для нагнітання антиукраїнської істерії.

Про це йдеться на сайті МЗС.

Після стрілянини заступник голови ради безпеки рф дмитро медведєв у своєму дописі згадав Україну, зазначивши, що «якщо буде встановлено», що теракт вчинили «терористи київського режиму», то їх потрібно «знайти та безжально знищити», включно з «офіційними особами держави, яка вчинила злодіяння».

У МЗС наголошують, що стрілянина в «Крокусі» — спланована провокація кремля для подальшого нагнітання антиукраїнської істерії в російському суспільстві. Також, на думку дипломатів, кремль хоче посилити цим мобілізацію серед громадян та дискредитувати Україну в очах міжнародної спільноти.

У відомстві нагадали, що російський режим має «довгу історію кривавих провокацій», як-от теракт на Каширському шосе в 1999 році.

«Для путінської диктатури не існує червоних ліній. Вона готова вбивати власних громадян заради політичних цілей так само, як за час війни проти України вбила тисячі мирних українців унаслідок ракетних ударів, артилерійських обстрілів і тортур», — підкреслили у МЗС.

Раніше в Головному управлінні розвідки Міноборони України теж заявили, що теракт у підмосковному музичному центрі — це свідома провокація російських спецслужб за вказівкою глави рф володимира путіна.

Військова розвідка вказує, що без залученості російських спецслужб група бойовиків з автоматами не могла б пересуватися містом.

Що передувало?

Увечері 22 березня в концертному залі музичного центру «Крокус Сіті Хол», що в підмосковному місті Красногорськ, невідомі в камуфляжі здійснили стрілянину. Згодом там спалахнула пожежа. Як пишуть пропагандисти, у партер концертного залу ввірвалися троє людей у камуфляжі та відкрили стрілянину по натовпу. Після цього вони кинули гранату або запальну шашку, внаслідок чого почалася пожежа.

За даними російських ресурсів, унаслідок теракту загинуло близько 40 людей, ще понад 100 зазнали поранень.

На початку березня посольства західних країн та Південної Кореї в росії заявляли, що в рф плануються напади екстремістів на багатолюдні зібрання. Дипломатичні установи радили своїм громадянам утриматися від відвідування таких заходів, зокрема концертів.