У Росії почали вакцинувати проти коронавірусу тварин. Країна перша у світі зареєструвала вакцину для цього
У деяких регіонах Росії розпочалася вакцинація проти коронавірусу хатніх тварин. Використовують препарат «Карнивак—Ков», зареєстрований наприкінці березня 2021 року — наразі це єдина така зареєстрована вакцина у світі.
Про це в середу, 26 травня, повідомила Федеральна служба з ветеринарного й фітосанітарного нагляду РФ (Россільгоспнагляд).
Вакцину для щеплювання хатніх тварин розподілили між кількома російськими регіонами. Вакцинацію здійснюють державні й приватні клініки, які закупили препарат у Федерального центру охорони здоров’я тварин.
Скільки саме вакцин «Карнивак-Ков» було використано і яких саме тварин вакцинують, у Россільгоспнагляді не уточнюють. Але там підкреслили підвищений інтерес до вакцинації серед людей «із активною громадянською позицією».
Клінічні випробування вакцини проти коронавірусу, яку розробив Федеральний центр охорони здоров'я тварин, здійснювали з жовтня 2020 року на собаках, кішках, песцях, норках, лисицях та інших тваринах.
У результаті розробники заявили, що «Карнивак-Ков» має 100%-ву дієвість і надає імунітет проти коронавірусу тварині на принаймні шість місяців. За словами російських посадовців, препаратом уже зацікавилися компанії з Греції, Польщі, Австрії, США, Канади та Сінгапуру.
«Карнивак-Ков» — не єдина вакцина проти коронавірусу для тварин (хоча й єдина, зареєстрована хоча б в одній країні). Свій препарат розробляє американська компанія Zoetis. У лютому 2021 року цією вакциною в експериментальному порядку щепили кількох тварин у зоопарку Сан-Дієґо.
Механізм обміну коронавірусу між тваринами й людьми ще вивчений недостатньо. Є дослідження, які показують, що тварини можуть передавати його одна одній, а також свідчення, що заразитися від людей можуть їхні домашні улюбленці.
Про інфікування домашніх собак і котів повідомляли у США та Великій Британії, у Словенії повідомляли про інфекцію у тхора. COVID-19 також виявляли у левів, горил та мавп у зоопарках.
Також коронавірус знаходили у норок. Особливо постраждала Данія, де через виявлення в цих тварин мутованого штаму коронавірусу влада країни вирішила знищити й закопати мільйони норок. Нині ж тіла почали відкопувати й спалювати.