У САП підписали підозру заступнику глави ОП Татарову

Виконувач обов'язків очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук підписав підозру заступнику керівника Офісу президента Олегу Татарову.

Про це нам у коментарі підтвердив виконувач обов'язків голови САП Максим Грищук. За його словами, наразі підозра «у процесі вручення».

Як передає «УП» з посиланням на джерела, детективи НАБУ отримали право на затримання Татарова та проведення обшуків в Офісі президента і за місцем проживання Татарова.

Сам Татаров теж відреагував на підписання йому підозри, заявивши, що «доведе свою невинуватість і гідно відповість».

Висловився також інший заступник керівника ОП Андрій Смирнов.

«Кримінальний процесуальний кодекс це не посібник по PR, а будь-які дії органу досудового розслідування та процесуального контролю мають відповідати закону і не створювати враження про зведення особистих рахунків між окремими людьми», — написав він.

Що передувало?

Слідчі НАБУ 1 грудня оголосили підозри у справі про квартири Нацгвардії про підроблення експертизи, що мала встановити справжню різницю у вартості між квартирами, які повинна була отримати Нацгвардія та на які вона «помінялась».

Підозри одержали два з трьох фігурантів, зокрема ексдепутат Максим Микитась і посадовець МВС Костянтин Дубонос. Третім підозрюваним мав стати Татаров, який раніше працював в «Укрбуді».

Зокрема ім'я Татарова називав в інтерв'ю «Суспільному» директор НАБУ Артем Ситник. Він заявив, що в розпорядженні Бюро є листування Олега Татарова з іншими фігурантами справи щодо квартир Нацгвардії.

Проте оголосити Татарову підозру завадили дії Офісу генерального прокурора. Увечері 1 грудня 2020 року генпрокурорка Венедіктова таємно, не ставлячи до відома самих процесуальних керівників, без вивчення матеріалів кримінального провадження, за відсутності будь-яких правових підстав і всупереч вимогам КПК України змінила процесуальних керівників у цій справі.

Сам Татаров на звинувачення в причетності до справи заявив, що подасть до суду на директора НАБУ Ситника для захисту честі, гідності та ділової репутації.

Справа квартир Нацгвардії

За даними слідства, у 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС (нині — ГУ Нацгвардії) та забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали звести житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. За земельну ділянку Нацгвардії мали дати 50 квартир і 30 паркомісць на Печерську.

У 2016-2017 роках сторони Нацгвардії та забудовника уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовляється від квартир і паркування на Печерську, а отримує 65 квартир у будинку біля станції метро «Червоний хутір». Отримати квартири Нацгвардія мала за суму, на 81 635 448 гривень меншу за стартову (тобто обговорену на початку).

2 жовтня 2019 року НАБУ та САП повідомили ексдепутату Микитасю про підозру в заволодінні майном Нацгвардії на понад 81 мільйон гривень. За даними слідства, Микитась, використовуючи підконтрольні йому фірми, у змові з колишнім керівником Нацгвардії та іншими особами організував корупційну схему із заволодіння нерухомістю Нацгвардії.

Раніше суд заарештував у межах цієї справи майно колишнього командувача Нацгвардії Юрія Аллерова. У травні 2019 року у справі «квартир Нацгвардії» оголосили підозри ексчиновникам Збройних сил.