У Саудівській Аравії пом'якшили вироки обвинуваченим у вбивстві журналіста Хашогджі: замість смертної кари — в'язниця
Суд у Саудівській Аравії засудив до 20 років ув'язнення п'ятьох обвинувачених у вбивстві Джамаля Хашогджі. Спершу їх засудили до смертної кари, але після того, як син журналіста заявив, що вибачає їх, вирок пом'якшили.
Про це повідомляє BBC.
Ще троє обвинувачених отримали від 7 до 10 років ув'язнення. Імена обвинувачених не називають.
В ООН вважають судовий розгляд у справі «протилежністю справедливості» та називають Хашогджі жертвою навмисного нападу, за який відповідальна Саудівська Аравія.
У травні 2020 року син журналіста Салах Хашогджі заявив, що його родина пробачає вбивцям. Відповідно до законодавства, у Саудівській Аравії скасовують смертні вироки, якщо потерпілі помилують злочинців, як це і сталося в цій ситуації.
Хто такий Джамаль Хашогджі та що з ним сталося?
Це саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців.
Репортер приїздив 2 жовтня 2018 році до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині. Після цього він зник.
19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі випадково вбили в консульстві у Стамбулі. Уже 26 жовтня Саудівська Аравія визнала, що вбивство журналіста було умисним.
Сенат США навіть схвалив резолюцію, яка також покладає провину за вбивство Джамаля Хашогджі на наслідного принца. У Саудівській Аравії відкинули ці звинувачення. Вперше принц це прокоментував аж у вересні 2019 року, заявивши, що вбивство сталося на його очах, але без його відома.