Саудівський журналіст і колишній головний редактор газети «Аль-Ватан» Джамаль Хашоггі (праворуч) під час медіа-форуму Arab Media Forum в Дубаї, ОАЕ, 8 травня 2012 року
Фото: EPA/ALI HAIDER
Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіст Хашоггі помер.

Влада Саудівської Аравії визнала, що журналіст The Washington Post Джамаль Хашоггі загинув унаслідок сварки в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі, повідомив саудівський державний телеканал.

У зв'язку із загибеллю журналіста у відставку відправили високопоставленого співробітника розвідки країни генерала Ахмеда Ассирії. Його також позбавили статусу радника королівського двору.

Розслідування загибелі журналіста ще триває. Саудівська влада не уточнює, ким були ті люди, з якими посварився Хашоггі. Водночас, у справі затримали 18 осіб, які є громадянами Саудівської Аравії.

Президент США Дональд Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.

2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашоггі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена.

За даними турецької влади, Хашоггі не покидав територію консульства. Проте представники Саудівської Аравії заперечували, що Хашоггі перебуває в консульстві.

Турецький уряд повідомив офіційних осіб США, що має аудіо-та відеозаписи, які підтверджують, що Хашоггі убили у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

15 жовтня телеканал CNN Саудівська Аравія готується визнати причетність до смерті журналіста Хашоггі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

Джамаль Хашоггі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашоггі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Поділитись: