У штабі розповіли про подальші дії в разі успішного розведення сил біля Станиці Луганської

Якщо розведення сил біля Станиці Луганської завершиться успішно, то сторони мають виконувати наступні пункти Мінських домовленостей, зокрема на непідконтрольній ділянці українсько—російського кордону мають розмістити цілодобові пости ОБСЄ.

Про це заявив заступник командувача Об’єднаних сил Богдан Бондар під час спілкування з журналістами біля КПВВ «Станиця Луганська», передає кореспондент Громадського.

За його словами, успішність розведення сил біля Станиці Луганської можна буде констатувати приблизно через пʼять днів після початку.

«Рамкове рішення передбачало подальше розведення, але у нас на часі є більш серйозні питання, які не виконані, і по яким вже є домовленості. Перш за все, це створення зони безпеки на тимчасово-неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону. Згідно з Мінськими домовленостями, ще в 2014 році було домовлено, що СММ ОБСЄ виставляє там у режимі 24/7 свої пости, інші засоби спостереження, і буде здійснювати контроль за переміщенням населення і переміщенням військової техніки, озброєння з території Російської Федерації та з території окремих районів до Російської Федерації», — розповів Бондар.

Він додав, що українська сторона планує домогтись того, аби на Маріупольському напрямі зʼявився район, вільний від важкого озброєння і військової техніки.

«Це район, обмежений чотирма населеними пунктами — Новоазовськ, Саханка, Каліміуське, Кумачове», — уточнив заступник командувача.

Раніше в штабі операції Об’єднаних сил повідомили про завершення першого етапу відведення сил з боку українських військових.

Влада Станиці Луганської підтвердила, що бойовики також відвели свої сили, для чого з блокпостів так званої «ЛНР» прибрали найманців і «козаків», і замінили їх на кадрових військових РФ.

Згідно з домовленостями, розведення сил можливе лише тоді, коли у зоні бойових дій упродовж тижня немає обстрілів. Українські військові та бойовики мають відійти від лінії зіткнення одночасно на відстань до одного кілометра. Першочергово це потрібно, аби на передовій припинилися обстріли і почалися ремонтні роботи, зокрема відновлення мосту в Станиці Луганській. Контролюють розведення сил спостерігачі ОБСЄ.

Зазначимо, на цій ділянці сили намагаються розвести з 2016 року.

Автор: Іван Бухтіяров