Аби перший етап розведення сил біля Станиці Луганської відбувся успішно, бойовики так званої «ЛНР» замінили найманців і «козаків» на кадрових військових з РФ.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив голова Станично-Луганської районної держадміністрації Юрій Золкін.

Він вважає «дивом» той факт, що після десятків невдалих спроб сторонам вдалося розвести сили.

«Але насправді ми добре розуміємо, щоби це диво сталося, окупанти повністю замінили особовий склад, який там «несе службу»: прибрали звідти всіх козачків і іншу ватагу, які там бродили і перевіряли наших громадян, і замінили їх на кадрових військових. Тому сьогодні відбувся перший крок, що буде надалі — нікому невідомо», — сказав Золкін.

Він наголосив, що попри успішність першого етапу розведення сил, в нього немає ніякої довіри до бойовиків і Росії.

«Це перший раз, коли вони дійсно виконали хоч маленький крок», — наголосив голова ВЦА.

Золкін також додав, що в нього немає ніяких сумнівів у спроможності українських військових захистити Станицю Луганську в разі необхідності.

Раніше в штабі операції Об’єднаних сил повідомили про завершення першого етапу відведення сил з боку українських військових.

Згідно з домовленостями, розведення сил можливе лише тоді, коли у зоні бойових дій упродовж тижня немає обстрілів. Українські військові та бойовики мають відійти від лінії зіткнення одночасно на відстань до одного кілометра. Першочергово це потрібно, аби на передовій припинилися обстріли і почалися ремонтні роботи, зокрема відновлення мосту в Станиці Луганській. Контролюють розведення сил спостерігачі ОБСЄ.

Зазначимо, на цій ділянці сили намагаються розвести з 2016 року. 

Поділитись: