У Швеції хочуть ввести новий податок через зростання загрози із боку Росії
Уряд Швеції планує ввести новий податок у цілях підвищення витрат на оборону на тлі зростання загрози із боку Російської Федерації.
Про це 31 серпня на спільній прес-конференції повідомили голова оборонного відомства країни Петер Хультквіст і міністерка фінансів Магдалена Андерссон, передає Bloomberg.
Двопартійний уряд меншості домовився з «Партією центру» та «Лібералами», які співпрацюють із питань бюджетної політики, покласти додатковий фінансовий тягар на банківський сектор.
«Прибуток чотирьох великих банків — Handelsbanken, Nordea, Swedbank і SEB — у минулому році склав 112 млрд шведських крон (10 млрд євро), що на три мільярди (277 млн євро) вище, ніж у 2017 році», — заявив Хультквіст, додавши , що профільні органи мають упевнитися, що ці кошти підуть на цільові потреби.
Як уточнює газета Aftonbladet, Андерсон висловила впевненість, що вже в 2022 році за цей рахунок вдасться вишукати 5 млрд крон (462 млн євро). При цьому в деталях механізм функціонування нового збору міністр поки не описала.
«Є можливість зробити податкове навантаження на банки більш істотним, ніж воно є сьогодні», — підкреслила Андерссон.
У свою чергу видання Expressen зазначає, що оборонна сфера країни з 2022 по 2025 роки повинна отримати щорічну надбавку фінансування у тому ж розмірі (тобто оборонний бюджет до 2025 року має зрости до 1,5% ВВП із нинішнього 1%). Раніше про це ж говорив і міністр оборони країни Хультквіст. Наводячи аргументи на користь збільшення оборонного бюджету, він послався на зростання зовнішніх загроз, навівши, зокрема, як приклад агресію Росії проти Грузії і анексію українського Криму.
На початку липня влада Швеції посилила протиповітряну оборону на острові Готланд у Балтійському морі. Там була розміщена нова протиракетна система «земля-повітря». Комплекс ППО розроблений компанією Saab, замінить розміщені раніше мобільні зенітні системи, зазначає Deutsche Welle.
Нагадаємо, у другій половині серпня Російська Федерація провела навчальні запуски балістичних ракет «Сінєва» і «Булава» з підводних човнів «Тула» і «Юрій Довгорукий» на тлі виходу США з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД).