У США розповіли про перебіг перемовин щодо гарантій безпеки для України
Сполучені Штати вже провели два раунди перемовин з Україною щодо гарантій безпеки. Президент Джо Байден прагне досягнути цих домовленостей.
Про це пані посол США в Україні Бріджит Брінк розповіла журналістам, цитує «Європейська правда».
«Ми вже почали двосторонні консультації з вашим урядом, з Офісом президента, з урядовими установами, і ми обговорюємо з ними те, якими можуть бути безпекові зобов’язання з нашого боку. Наразі було два раунди, і переговори продовжаться, адміністрація Байдена прагне цієї домовленості», — наголосила американська дипломатка.
Вона не уточнила деталі чи можливі терміни майбутньої угоди, оскільки переговори тривають. Водночас Брінк зауважила, що США виступають за вступ України до НАТО і безпекова угода покликана створити «міст для гарантування безпеки», доки членства не набуто.
«Як сказав президент Байден, ми прагнемо допомогти Україні захиститися та стримати майбутню агресію», — зазначила пані посол.
Нагадаємо, 12 січня президент Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак підписали угоду про співробітництво між країнами у сфері безпеки. Так, Велика Британія стала першою країною, яка уклала остаточну угоду щодо гарантій безпеки, які країни G7 погодилися надати під час саміту НАТО у Вільнюсі.
Що за гарантії?
На полях саміту НАТО у Вільнюсі, який відбувався 11-12 липня 2023 року, лідери США, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія, Канада«США, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія, КанадаГрупи семиСША, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія, Канада» (G7) погодили Спільну декларацію про підтримку України, у якій зазначили, що кожен із них працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов’язаннями та домовленостями у сфері безпеки, спрямованими на:
- забезпечення стійкості ЗСУ;
- зміцнення економічної стабільності та стійкості України;
- надання технічної та фінансової підтримки для задоволення нагальних потреб України.
У разі майбутнього збройного нападу з боку росії країни «Великої сімки» зобов’язуються негайно провести консультації з Україною для визначення відповідних подальших кроків.
У декларації Україна визначила й свої зобов’язання. Вони стосуються, зокрема, реформування.
Цю декларацію G7 уже підтримала низка країн: Естонія, Латвія, Литва, Болгарія, Данія, Північна Македонія, Фінляндія, Греція, Ірландія, Нідерланди, Норвегія, Румунія, Люксембург та Чорногорія, частково визнане Косово тощо.