Косово приєдналося до декларації G7 про підтримку України

Частково визнане Косово приєдналося до декларації «Великої сімки» (G7) про підтримку України.
Про це повідомив прем'єр-міністр Косова Альбін Курті.
«Забезпечення перемоги України та притягнення російських лідерів до відповідальності за їхні злочини є важливими для збереження миру та демократії. Косово готове сприяти цим зусиллям», — зазначив Курті.
У заяві уряду Косова, яку опублікував Курті, зазначається, що частково визнана республіка «з першого дня однозначно підтримує Україну та її народ»; засудила вторгнення та приєдналася до санкцій США та ЄС проти росії; запропонувала прийняти до 5 тисяч біженців та прийняла 18 українських журналістів.
Косово заявило, що готове сприяти зусиллям, зазначеним у спільній декларації G7, і повністю підтримує цілі та цінності, викладені в ній.
«Наслідки конфлікту поширилися далеко за межі України. У прагненні відвернути увагу від своєї незаконної війни росія намагається дестабілізувати Західні Балкани за допомогою своїх головних автократичних союзників у регіоні [...] Косово приєднується до Спільної декларації G7 про підтримку України. Зараз, як ніколи, демократичний світ має говорити одним голосом», — йдеться в документі.
Що за декларація G7?
На полях саміту НАТО у Вільнюсі, який відбувався 11–12 липня, лідери «Групи семи» (G7) погодили Спільну декларацію про підтримку України, у якій зазначили, що кожен із них працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов’язаннями та домовленостями у сфері безпеки, спрямованими на:
- забезпечення стійкості ЗСУ;
- зміцнення економічної стабільності та стійкості України;
- надання технічної та фінансової підтримки для задоволення нагальних потреб України.
У разі майбутнього збройного нападу з боку росії країни «Великої сімки» зобов’язуються негайно провести консультації з Україною для визначення відповідних подальших кроків.
У декларації Україна визначила і свої зобов’язання. Зокрема, вони стосуються реформування.
Цю декларацію G7 вже підтримала низка країн: Естонія, Латвія, Литва, Болгарія, Данія, Північна Македонія, Фінляндія, Греція, Ірландія, Нідерланди, Норвегія, Румунія тощо.
- Поділитися: