У Туреччині вважають «розумним і можливим» план створення коридору для вивезення українського зерна

В Анкарі відбулась зустріч міністрів закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу та росії сергія лаврова. Дипломати обговорили, зокрема, можливість створення морського коридору для вивезення українського зерна. Україна на перемовинах не була присутня.

Про це передає Anadolu.

Чавушоглу заявив, що країни розглядають різні шляхи, якими українське зерно можна постачати світу. Зокрема обговорюється механізм так званого зернового коридору за участю ООН, України, росії та Туреччини.

«Вважаємо цей план розумним і прийнятним. Потрібно, щоб російська та українська сторони дали згоду», — сказав міністр. Він також вважає, що наразі є підстави для повернення переговорів між Україною та росією.

сергій лавров знову звинуватив українську владу через те, що вона відмовляється розблоковувати експорт зерна, оскільки не хоче розміновувати узбережжя. Також російський міністр заперечує, що росія краде українське зерно з окупованих територій.

Однак президент Володимир Зеленський наголошував на неправдивості російської риторики про те, що Україна провокує продовольчу кризу. «Ми готові, але нам потрібен безпековий коридор», — казав президент.

Дієвими гарантіями безпеки для відновлення судноплавства в Україні називають постачання зброї для захисту узбережжя. Оскільки українська влада побоюється, що росія може використати коридор для вивезення зерна для нападу на Одесу та південь країни.

Що передувало?

Bloomberg із посиланням на джерела 6 червня написав, що Туреччина та росія попередньо домовились про те, як можна вивезти українське зерно з порту в Одесі.

Зазначається, що Анкара запропонувала свою військову допомогу для розмінування узбережжя Одеси та супроводження кораблів із зерном до певної точки у Чорному морі. російські медіа пишуть, що після цього кораблі з українським зерном до протоки Босфор мають супроводжувати російські кораблі. Видання пише, що Україна скептично ставиться до плану й не погоджується на нього.

Продовольча криза

ООН закликала путіна розблокувати українські порти через загрозу глобального голоду. Голова Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP) Девід Бізлі заявив, що зернові силоси України переповнені, водночас 44 мільйони людей у ​​всьому світі можуть стикнутися з голодом.

В ООН проаналізували, що 276 мільйонів людей у ​​всьому світі вже стикалися з гострим голодом на початку 2022 року. Очікується, що цей показник зросте на 47 мільйонів, якщо війна в Україні продовжиться. Зазначається, що найбільше людей постраждають у Субсахарській Африці.

Розвідка Міноборони України 10 травня повідомила, що окупанти вже вивезли велику частину викраденого з України зерна у Середземне море. Станом на 3 червня відомо, що росія вивезла до Сирії вже приблизно 100 тисяч тонн вкраденої пшениці. Звідти зерно можуть контрабандою продавати до інших країн Близького Сходу.