У ЄС назвали умови, за яких погодяться на співпрацю з майбутньою владою Афганістану
Високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель закликав «Талібан» до мирного врегулювання ситуації в Афганістані. Він також розповів, у якому випадку ЄС погодиться на співпрацю з новою владою країни.
Про це йдеться на сайті Ради ЄС.
Боррель закликав гарантувати безпеку людей, негайно припинити будь-яке насилля, відновити порядок і запобігати порушенням прав людини у цій країні.
«ЄС закликає талібів дотримуватися своїх зобов'язань згідно з міжнародним гуманітарним правом за будь-яких обставин», — йдеться у повідомленні.
У ЄС запевнили, що сприятимуть гуманітарній допомозі потерпілим жителям Афганістану, зокрема внутрішнім переселенцям.
Боррель заявив, що співпраця ЄС з будь-яким майбутнім афганським урядом залежатиме від мирного і всеосяжного врегулювання ситуації та поваги основних прав усіх афганців, зокрема жінок, молоді та меншин.
Крім того, для ЄС важливе дотримання міжнародних зобов'язань Афганістану, боротьба влади цієї країни проти корупції й недопуск терористів на територію Афганістану.
Що відбувається в Афганістані?
З травня 2021 року в Афганістані тривають активні воєнні дії. Вони почалися після оголошення США про виведення військ з Афганістану, де ті перебували понад 20 років: спершу — для стримування «Талібану» й боротьби з терористами, які здійснили напади на США, потім — для укріплення безпеки країни.
Виведення американських військ є передумовою початку мирного процесу, про який сторони в Афганістані домовилися ще в лютому 2020 року за посередництва США. Згідно з умовами тієї угоди, після виведення іноземних військ з Афганістану таліби й Кабул повинні були розпочати внутрішній діалог для політичного розв'язання свого протистояння.
Уряд Афганістану побоювався, що відсутність американських військ у країні розв'яже руки «Талібану» й призведе до поступового захоплення країни бойовиками, що, власне, і сталося.
15 серпня таліби захопили Кабул, увійшли в президентський палац і планують найближчим часом оголосити про створення Ісламського Емірату Афганістан. Країна вже мала цю назву понад 20 років тому, коли «Талібан» контролював тамтешню владу. А президент Афганістану Ашраф Гані виїхав із країни.