У ЄС сподіваються врахувати потреби кожної країни та врешті домовитись про нафтове ембарго для рф

У Європейському Союзі сподіваються, що 30 травня на саміті ЄС вдасться досягнути угоди про ембарго на російську нафту.

Про це заявив Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, передає Reuters.

«Нам потрібно ухвалити рішення одноголосно. Вчора вдень (29 травня — ред.), а також сьогодні вранці були важкі переговори», — сказав він.

Перед тим представники ЄС не змогли домовитися про ембарго на російську нафту за день до запланованого саміту ЄС, де мають обговорювати війну в Україні, енергетику та продовольчу безпеку. Переговори про нафтове ембарго тривають уже місяць без будь-якого прогресу.

Боррель вважає, що 30 травня дипломати зможуть запропонувати главам держав-членів угоду про ембарго. На думку Борреля, опір Угорщини та декількох інших країн не скасує плани про заборону російської нафти. «Врешті-решт буде угода», — сказав політик.

Напередодні країни ЄС обговорювали пропозицію, яка передбачає заборону постачання російської нафти до ЄС морем до кінця 2022 року. Однак заборона не стосується постачання сировини по російському нафтопроводу «Дружба» до Угорщини, Словаччини та Чехію. Журналіст «Радіо Свобода» Рікард Джозвяк ознайомився з текстом ймовірного рішення, і у ньому йдеться, що санкції не стосуватимуться нафти, яка йде через нафтопровід.

«Ми повинні враховувати індивідуальні потреби кожного [члена ЄС]», — сказав Боррель. Додав, що рішення, яке стосуватиметься всього ЄС, має дати «додатковий час для пристосування» трьом країнам, на частку яких припадає 7-8% російського імпорту нафти.

Санкції ЄС

Євросоюз опинився у глухому куті через відмову Угорщини підтримати шостий пакет санкцій, який включає ембарго на російську нафту. В уряді Угорщини переконують, що нафтове ембарго завдасть надто великої шкоди економіці країни. У ЄС же запропонували Угорщині та Словаччині запровадити такі санкції до кінця 2024 року, а Чехії — до червня того ж року, оскільки вони сильно залежать від російської нафти.

Але у Будапешті заявили, що підтримають ембарго, лише якщо воно стосуватиметься морських постачань цього енергоресурсу. У ЄС, намагаючись переконати прем'єра країни, навіть нібито розглядали можливість фінансової компенсації Угорщині.