Євросоюз не зміг домовитися про нафтове ембарго для рф за день до саміту ЄС — ЗМІ
Євросоюз так і не зміг домовитися про ембарго на російську нафту 29 травня — за день до запланованого саміту ЄС, де мають обговорювати війну в Україні, енергетику та продовольчу безпеку.
Про це повідомляє Reuters.
Європейські дипломати намагатимуться досягти прогресу щодо постачання нафтопродуктів трубопроводами до країн Центральної Європи перед самітом, який відбудеться 30-31 травня.
А втім, високопоставлений дипломат ЄС сказав заявив агентству, що є «ще занадто багато деталей, у яких треба розібратися», щоби сподіватися на якусь угоду перед зборами у Брюсселі.
Переговори про нафтове ембарго для рф у межах шостого пакета санкцій Євросоюзу продовжуються вже місяць без будь-якого прогресу. Лідери країн ЄС хотіли досягти угоди на саміті, щоб не виглядати роз'єднаними у своїй відповіді кремлю.
Власне, ухвалення рішення блокує Угорщина, яка заявляє, що нафтове ембарго завдасть занадто великої шкоди для економіки країни. За даними ЗМІ, аби вийти з глухого кута, Європейська комісія пропонувала, щоб заборона поширювалася тільки на російську нафту, що доставляється в ЄС танкерами. А Угорщині, Словаччині та Чехії хочуть дозволити продовжувати отримувати російську нафту російським трубопроводом «Дружба», доки не будуть знайдені альтернативні джерела постачання.
За даними джерел Reuters, Будапешт підтримує цю пропозицію, але 29 травня переговори забуксували на питанні про фінансування ЄС, оскільки Угорщина хоче збільшити пропускну спроможність нафтопроводу з Хорватії та перевести свої нафтопереробні заводи з використання російської нафти марки Urals на нафту марки Brent. Представники ЄС мають обговорити це вже 30 травня.
Санкції ЄС
Євросоюз опинився у глухому куті через відмову Угорщини підтримати шостий пакет санкцій, який включає ембарго на російську нафту. В уряді Угорщини переконують, що нафтове ембарго завдасть надто великої шкоди економіці країни. У ЄС же запропонували Угорщині та Словаччині запровадити такі санкції до кінця 2024 року, а Чехії — до червня того ж року, оскільки вони сильно залежать від російської нафти.
Але у Будапешті заявили, що підтримають ембарго, лише якщо воно стосуватиметься морських постачань цього енергоресурсу. У ЄС, намагаючись переконати прем'єра країни, навіть нібито розглядали можливість фінансової компенсації Угорщині.
- Поділитися: