У Закарпатській області виявили два випадки малярії: захворіли жінка та маленька дитина ㅡ ЦГЗ

У Закарпатській області виявили два випадки захворювання на малярію. Жінка та хлопчик віком 1 рік та 10 місяців, у яких підтвердили хворобу, прибули до України з Конго.

Про це пише Центр громадського здоров'я (ЦГЗ).

Обидва випадки захворювання на малярію зафіксували у громадян Республіки Конго. Наприкінці січня звідти до України приїхала жінка з маленькою дитиною.

Зі слів жінки, дитина перехворіла на малярію приблизно 3 місяці тому. Однак на третій день після прибуття в Україну у хлопчика почалась гарячка ㅡ температура тіла підіймалась до 39°C. Приблизно у цей час симптоми хвороби почали проявлятися і у матері.

Вже за тиждень після приїзду мати з дитиною звернулися по медичну допомогу. Лабораторні дослідження виявили у них збудника малярії.

Як зазначають у ЦГЗ, наразі стан хворих задовільний, їм призначили відповідне лікування.

Водночас тривають протиепідемічні заходи та епідрозслідування.

Нагадаємо, у липні минулого року у Львівській області медики виявили тропічну малярію в українця, який повернувся з Уганди. А у травні 2020-го завезений випадок хвороби зафіксували у Харкові ㅡ тоді хворобу виявили у студента за 6 місяців після повернення з-за кордону.

Малярія — це інфекційне захворювання, яке характеризується гострим, а інколи затяжним перебігом, періодичними підйомами температури тіла, збільшенням печінки, селезінки.

Є чотири види малярії, найважчою є тропічна малярія, що у 40% закінчується смертю. Захворювання передається від хворої до здорової людини через укуси малярійних комарів. Збудник малярії може безсимптомно жити в організмі людини до трьох років.

Що робити у разі виявлення симптомів малярії:

  • під час подорожі чи протягом 1-3 років після повернення із країни, де відбувається передача малярії, у вас з’явилися симптоми ГРВІ чи підвищилась температура — негайно зверніться до лікаря і повідомте про історію своїх поїздок;
  • лікування необхідно розпочати протягом першої доби після появи симптомів, інакше малярія може розвинутися у серйозне захворювання, що часто завершується летально.