Учені з Гонконгу знайшли поєднання ліків, які прискорюють лікування COVID-19 з мінімумом побічних ефектів

Дослідники з Гонконзького університету стверджують, що їм вдалося встановити поєднання трьох противірусних препаратів, які пришвидшують одужання хворих на COVID-19 — і при цьому майже не мають побічних ефектів.

Йдеться про «Лопінавір/Ритонавір», який застосовують у лікуванні СНІДу, рибавірин (у поєднанні з іншими використовується в лікуванні гепатиту С та гарячки Ласса) та інтерферон бета (показаний при розсіяному склерозі).

Результати свого дослідження вчені опублікували в науковому виданні Lancet.

Для перевірки дієвості поєднання вказаних противірусних препаратів було відібрано групу зі 127 пацієнтів із незначними або середньої тяжкості симптомами COVID-19. 86 із них лікували комбінацією препаратів, решті (контрольну групу) давали лише ліки проти ВІЛ.

Спостереження за станом людей тривали протягом лютого-березня 2020 року. З’ясувалося, що хворі, які приймали комбінацію з трьох ліків, виліковувалися в середньому через сім днів, а люди з контрольної групи — через 12. Крім того, в пацієнтів із першої групи швидше спостерігалося покращення стану — десь протягом чотирьох діб.

Дослідники запевняють, що комбінація «Лопінавіру/Ритонавіру», рибавірину та інтерферону бета майже не викликала побічних ефектів. На їхню думку, результати пропонують новий дієвий метод лікування коронавірусної інфекції.

«COVID-19 — це не про достатню кількість часу. Наш спосіб лікування — один із тих, де старі ліки вчать новим речам. У нас немає часу приймати ліки зважено, від початку до кінця, бо в нас зараз криза. Доведеться обходитися тим, що є», — розповів CNN співавтор дослідження Пітер Чін-Хонг із Гонконзького університету.

Станом на зараз клінічно випробуваних ліків чи вакцини проти коронавірусної інфекції не існує. За оцінками ВООЗ, на їхнє виготовлення може піти до 18 місяців.

На початку травня Управління США з контролю за харчовими продуктами й лікарськими засобами (FDA) схвалило використання експериментального противірусного препарату «Ремдесивір» (Remdesivir) для лікування пацієнтів із COVID-19.

Сам «Ремдесивір» було розроблено ще під час спалаху вірусу Ебола, однак тоді препарат не був ефективним. Раніше в окремих випадках лікарі повідомляли про покращення здоров’я пацієнтів із COVID-19 після прийняття «Ремдесивіру».

Станом на ранок 9 травня у світі зафіксували 4 млн 14 тисяч 436 випадків коронавірусного захворювання COVID-19. Серед них 1 млн 387 тисяч 230 людей одужали та 276 251 померли. Наразі інфікованими залишаються 2 млн 350 тисяч 955 людей.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!