Україна має потенціал для росту економіки на 6-7% — екс-міністр фінансів Словаччини
Колишній міністр фінансів Словаччини, керівник групи радників прем'єр—міністра України Іван Міклош заявив, що українська економіка може зростати на 6—7% за рік, проте цього неможливо домогтися без залучення іноземних інвестицій.
Колишній міністр фінансів Словаччини, керівник групи радників прем'єр-міністра України Іван Міклош заявив, що українська економіка може зростати на 6-7% за рік, проте цього неможливо домогтися без залучення іноземних інвестицій.
Про це Міклош повідомив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.
За його словами, щоби використати потенціал економіки українська влада має швидше проводити реформи.
«Найбільша проблема і перепона — залучення інвестицій для більшого зростання (економіки — ред.). Тому що більше зростання неможливе без більшої кількості інвестицій», — сказав Міклош.
Він зазначив, що зараз близько 15% ВВП України складають інвестиції.
«Потрібно, щоби це було 25, 30, 35 відсотків. Але збільшення на 10 відсотків до 25 — це 10 мільярдів доларів», — заявив екс-міністр фінансів Словаччини.
Міклош пояснив, що найбільшим та найшвидшим джерелом цих інвестицій можуть бути тільки іноземні інвестиції.
Він наголосив, що для їх залучення, по-перше, Україні потрібно покращувати ситуацію з верховенством права. Він порівняв сьогоднішню ситуацію в Україні з іміджем людини, який вже покращився, але поки не є достатньо привабливим.
Другою проблемою Міклош назвав відсутність приватизації, проведеної прозорим способом.
«Це важіль, через який можна залучити інвесторів, тому що ви хочете перш за все ваші великі підприємства продавати крупним інвесторам з гарною репутацією», — наголосив він.
Керівник радників прем'єра зазначив, що процес приватизації в Україні тільки починається.
Третьою проблемою, на думку Міклоша, є не проведена земельна реформа, яку постійно відтерміновують.
«Потім демонополізація, щось зроблено… і відкриття ринку в енергетиці і інших великих сферах економіки», — резюмував він.
Також Міклош заявив, що без співпраці з Міжнародним валюним фондом на Україну очікує дефолт.
Крім того, за його словами, на шляху реформування України є декілька політичних перепон, зокрема поділ виконавчої влади між президентом та прем’єром.