Україна передала Росії ноту про непродовження Договору про дружбу — Клімкін
Міністерство закордонних справ України передало російській стороні ноту про непродовження Договору про дружбу таспівробітництво між Україною і Російською Федерацією.
Міністерство закордонних справ України передало російській стороні ноту про непродовження Договору про дружбу та співробітництво між Україною і Російською Федерацією.
Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на брифінгу в Києві.
«Сьогодні ми передали відповідну ноту Росії. Це дуже важливий момент, оскільки в цій ноті дуже детально аргументується щодо всіх порушень РФ, я підкреслюю, всіх суттєвих положень цього договору», — сказав Клімкін.
Крім того, МЗС має поінформувати ООН, ОБСЄ та інші міжнародні організації про бажання призупинити дію договору.
Нагадаємо, 17 вересня президент України Петро Порошенко підписав указ про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією. Указ набув чинності з 19 вересня.
6 вересня Рада національної безпеки та оборони підтримала пропозицію президента щодо непродовження Договору про дружбу з Росією на наступні 10 років.
28 серпня президент України Порошенко заявив, що Україна юридично готова до припинення договору про дружбу з Росією, укладеного у 1997 році, і він чекає відповідних документів від МЗС.
В Адміністрації президента РФ назвали «нерозумним» можливий вихід України з угоди про дружбу з Росією.
Нагадаємо, наприкінці грудня 2016 року Україна підготувала позов до міжнародного суду проти Росії за порушення Договору про дружбу, партнерство і співробітництво.
У березні цього року стало відомо, що МЗС України пропонуватиме президенту скасувати договір про дружбу з Росією.
Договір про дружбу і партнерство між Україною і РФ був підписаний 31 травня 1997 року. Верховна Рада ратифікувала договір 14 січня 1998 року, Держдума — 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року.
Згідно зі статтею 40 договору, його укладено строком на 10 років. Дія договору автоматично продовжується на наступні 10-річні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за 6 місяців до закінчення 10-річного періоду.
Згідно з Угодою про дружбу, між країнами закріплювався принцип «стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємної зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного».
У січні 2018 року у Держдумі РФ заявили, що хочуть денонсувати договір про дружбу РФ та України в частині визнання кордонів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «І двері за собою зачини»: що означає офіційне припинення дружби з Росією