Чим запам'ятався «Український ланч» на Мюнхенській конференції
В межах «Українського ланчу»Фонду Віктора Пінчука на Мюнхенській безпековій конференції проводилась дискусія «Війна нового типу: шляхи до миру».
Важливість реформ
«Український ланч» в межах Мюнхенській конференції з безпеки відкрила українка за походженням, міністерка закордонних справ Канади Христя Фріланд. У своїй промові вона наголосила, що реформи в Україні потрібні, перш за все, народові, а не західним партнерам.
«Не робіть це для нас. Реформи потрібні українцям, для себе і для України... Це не якесь ласку, яке Україна повинна робити Заходу. Це українці повинні робити для себе», — сказала вона.
Україна — європейська держава
Під час дискусії виступив зокрема Павло Клімкін, який зазначив, що «Росія понад усе боїться успіху України, як європейської держави».
Він також зазначив: «Донбас це просто інструмент. Росія більше всього боїться успіху України, як демократичної європейської країни, тому що тоді це заперечуватиме усю російську модель ідей про «православне коріння».
«Північний потік 2» — політичний проект
Спецпредставник Держдепартаменту США з питань Україні Курт Волкер, відповідаючи на питання голови «Нафтогазу України» Андрія Коболєва зазначив, що «Північний потік 2» є повністю політичним проектом, а не комерційним.
«По-перше, я хочу сказати, «Північний потік 2» це повністю політичний проект, а не комерційний. Якщо ви хочете робити комерційний проект, то ви знайдете найдешевший механізм, щоб постачати газ, але це не найдешевший варіант. Я думаю, що це великий механізм впливу на Євросоюз», — сказав Волкер.
Він додав, що у питанні санкцій США проти Росії для перешкоджання реалізації проекту потрібно діяти обережно, оскільки може бути конфлікт інтересів з Євросоюзом.
Прогрес в розумінні подій в Україні
Найочікуванішим гостем на ланчі був президент Петро Порошенко.
У своєму виступі він зазначив, що є певний прогрес у розумінні подій в Україні міжнародною спільнотою.
«Сьогодні і вчора тут, у Мюнхені, я ніколи не чув «конфлікт на сході України». Ніхто більше не говорить про конфлікт. Це називають агресією Російської Федерації проти суверенної незалежної країни», — сказав президент.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російська гібридна війна перетворюється на світову — Порошенко
16 лютого у Баварії стартувала Мюнхенська безпекова конференція. Цьогоріч тут обговорюють теми, які можуть стати початком глобального світового конфлікту. Це — напруженість між Північною Кореєю і США, між Саудівською Аравією та Іраном, між НАТО і Росією, а також війна в Україні.
В рамках конференції відбулася зустріч у «нормандському форматі» щодо врегулювання конфлікту на Донбасі на рівні міністрів закордонних справ. Головними питаннями стануть звільнення заручників і введення миротворців ООН на Донбас.
Глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що наполягатиме на передачі в міжнародне управління окупованих територій, доки не буде виконано Мінські домовленості.