Україна й Канада мають потужні домовленості щодо бронетехніки — Зеленський

Президент Володимир Зеленський мав зустріч із прем’єр—міністром Канади Джастіном Трюдо, після якої заявив про потужні домовленості щодо бронетехніки.

Про це він написав у Telegram.

Так, зустріч відбулася на полях саміту НАТО у Вільнюсі 12 липня. Зеленський після зустрічі з Трюдо заявив про «змістовний початок дня на саміті».

Президент заявив, що нині на саміті обговорюють гарантії безпеки для України на шляху в НАТО, і вже є розуміння з боку Канади, а відтак — буде й розуміння світу.

«Вдячний Джастіну й Канаді за посилення наших воїнів бронетехнікою. Є потужні домовленості», — резюмував він.

Саміт у Вільнюсі

11–12 липня у Вільнюсі, столиці Литви, відбуватиметься саміт НАТО. Очікується, що він буде зосереджений на Україні та її відносинах із Північноатлантичним альянсом.

Першого дня саміту генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО запросить Україну приєднатися до Альянсу, «коли союзники погодяться та будуть виконані умови». Процес членства для України «перейде із двоетапного на одноетапний шлях», додав він.

Це може означати, що Україну запросять вступити до НАТО без плану дій щодо членства (ПДЧ). Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що напередодні саміту у Вільнюсі з’явилися «сигнали» про те, що НАТО не готове запросити Україну до Альянсу. «Невизначеність — це слабкість. І я відверто обговорю це на саміті», — запевнив президент.

Водночас Столтенберг заявив, що 12 липня відбудеться інавгураційний саміт Україна — НАТО. На ньому обговорюватимуть вступ України до Альянсу. За його словами, все це дасть позитивний і сильний сигнал Україні. Він також висловив очікування, що союзники також дадуть чіткий і позитивний сигнал на шляху до членства України.

Також 12 липня президент США Джо Байден зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським на саміті НАТО. Як писав CNN, зустріч буде свідчити про єдність між лідерами країн, оскільки участь Зеленського на саміті була під питанням.

Віцепрем’єр-міністерка з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина зазначила, що Україні доведеться переглянути свою стратегію, якщо країна не отримає запрошення приєднатися до НАТО на саміті.