Україна майже виконала всі рекомендації для початку переговорів про вступ до ЄС — Зеленський
Україна практично реалізувала всі сім рекомендацій Єврокомісії, які потрібні, щоб розпочати переговори про вступ до Євросоюзу.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський під час звернення до учасників засідання Європейської ради на рівні лідерів держав 26 жовтня.
За його словами, виконання рекомендацій — «рішення, які були простішими, і рішення, які були складними для політиків». Глава держави додав, що тепер Україна «розраховує на єдність у відповідь» — рішення про початок переговорів щодо вступу в Європейський Союз.
«Це ваше рішення стане одним із найсильніших у цьому десятилітті, і багато в чому воно визначить увесь подальший шлях Євросоюзу. Або виграє вся наша з вами Європа разом з Україною, разом із Молдовою, а в перспективі — разом із Грузією та Білоруссю, або… виграє минуле», — наголосив Зеленський.
У вечірньому зверненні президент нагадав, що 26 жовтня підписав, за його словами, один із найважливіших законів на шляху до початку переговорів — про посилення фінмоніторингу високопосадовців.
«Його ухвалення є чітким сигналом того, наскільки серйозно Україна сприймає завдання приєднатися до Європейського Союзу та зробити роботу своїх державних інституцій справді чистою», — пояснив Зеленський.
Окрім того, глава держави розповів, що ЄС готує «кілька кроків», які стосуються і нових санкцій проти росії, і нової підтримки України.
Вступ України до ЄС
У червні Європейська комісія оголосила свою першу усну оцінку Україні як країні-кандидату в члени Євросоюзу. Тоді Рада ЄС зазначала, що Україна виконала два кроки із семи, які запропонувала Єврокомісія.
Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Стефанішина казала, що Україна розраховувала на вищу оцінку від Єврокомісії. А втім, визнання будь-якого прогресу менш ніж за рік після набуття статусу кандидата є безпрецедентним, додала міністерка. Окрім того, вона переконана, що Україна буде готова до членства в ЄС у найближчі два роки.