Україна перебудує ГТС для транзиту меншого обсягу газу

Оператор газотранспортної системи України буде проводити модернізацію ГТС для того, аби транспортувати менші обсяги газу на рівні 40 мільярдів кубометрів на рік.

Про це повідомив голова Оператора ГТС Сергій Макогон в інтерв'ю «Інетрфакс-Україна».

«Зараз уже є розуміння, що, швидше за все, буде плюс-мінус 40 мільярдів кубометрів, і під ці потужності ми будемо перебудовувати систему. Це означає, що ми будемо вкладати кошти у модернізацію лише тих компресорних станцій, які будуть використовуватись, а решту будемо поступово виводити з експлуатації», — повідомив Макогон.

Він зазначив, що наразі в Операторі ГТС готують техніко-економічне обґрунтування цієї модернізації ГТС. Водночас таке рішення ще має затвердити уряд.

«Самі труби викопувати ніхто не буде, тому що це економічно недоцільно», — зазначив Макогон, додавши, що вартість викопаних труб не покриє вартість робіт з їхнього викопування та рекультивацію землі.

Зазначимо, що підписаною угодою на транзит російського газу через Україну передбачено, що у 2020 році обсяги транзиту складуть 65 мільярдів кубометрів на рік, а у наступні 4 роки складе по 4 мільярдів кубометрів. Угода також передбачає можливість продовження таких умов транзиту ще на 10 років.

30 грудня, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.