Україна та Британія переглянуть угоду про торгівлю після Brexit — українське посольство
Після завершення процесу виходу Великої Британії зі складу Європейського Союзу угоду про торгівлю між Україною та Британією переглянуть.
Про це в інтерв’ю hromadske повідомила Надзвичайна і повноважена послиня України у Великій Британії Наталія Галібаренко.
Вона зазначила, що після Brexit Британія намагатиметься диверсифікувати свої торговельні відносини, що може позитивно вплинути на торгівлю з Україною.
«Саме тому ми розглядаємо Brexit як вікно можливостей для України. Нині на завершальній стадії перебувають переговори щодо укладення нової Угоди між Україною та Великою Британією, яка охоплюватиме надзвичайно широке коло питань — від вільної торгівлі до безпеки та оборони», — зазначила Галібаренко.
За її словами, в основі нової угоди з Британією має стати Угода про асоціацію Україна-ЄС, але значну її частину оновлять.
«З наступного року ми, сподіваюся, побачимо суттєве зростання експорту української продукції до Сполученого Королівства, особливо за тими напрямками, які сьогодні користуються високим попитом в рамках безмитних квот ЄС — мед, пшениця, кукурудза, соки, м’ясо птиці, солод та інші групи товарів», — додала послиня.
23 січня закон про вихід Великої Британії з Європейського Союзу (Withdrawal Agreement Bill) набув чинності після схвалення обома палатами британського парламенту й затвердження королевою Єлизаветою ІІ. 24 січня його підписав британський прем'єр Борис Джонсон, а керівники ЄС підписали угоду про Brexit, яку вони погодили з Великою Британією 17 жовтня 2019 року. Тепер 29 січня її має затвердити Європейський парламент.
Тоді 31 січня о 23:00 за лондонським часом (або 00:00 за Брюсселем) Велика Британія офіційно перестає бути членом ЄС. Далі починається 11-місячний перехідний період до грудня 2020 року, протягом якого сторони мають юридично закріпити свої майбутні відносини — зокрема торговельні. Водночас Велика Британія буде дотримуватися певних норм ЄС, але не братиме участі в його інституціях.
23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit.