Королева Великої Британії Єлизавета ІІ дала королівську згоду для законопроєкту про вихід країни з Європейського Союзу. Це означає, що він остаточно набув чинності.

Про це повідомляє глава Палати представників британського парламенту Джейкоб Різ-Моґ.

Це означає, що законопроєкт про вихід Великої Британії з ЄС (Withdrawal Agreement Bill) набув чинності. Нагадаємо, що напередодні, 22 січня, законопроєкт остаточно погодив парламент країни.

Тепер угоду про вихід країни має затвердити європейська сторона:

  • у п'ятницю, 24 січня, її підпишуть очільники Європейського Союзу;
  • у середу, 29 січня, її має ратифікувати Європейський парламент.

Повідомляється, що в четвер, 23 січня, текст угоди, яку має затвердити ЄС, схвалив Комітет Європарламенту з конституційних питань.

Тоді 31 січня о 23:00 за лондонським часом (або 00:00 за Брюсселем) Велика Британія офіційно перестає бути членом ЄС. Далі починається 11-місячний перехідний період до грудня 2020 року, протягом якого сторони мають юридично закріпити свої майбутні відносини — у тому числі торговельні. Водночас Велика Британія буде дотримуватися певних норм ЄС, але не братиме участі в його інституціях.

Законопроєкт про Brexit не є тотожним угоді про вихід із ЄС, яку 17 жовтня 2019 року уклали Велика Британія та ЄС. Withdrawal Agreement Bill визначає умови, за яких відбуватиметься впровадження положень цієї угоди. Зокрема, він затверджує погоджену дату виходу Великої Британії з ЄС — 31 січня 2020 року та встановлює 11-місячний перехідний період.

Нагадаємо, раніше британські депутати не хотіли затверджувати урядовий законопроєкт про Brexit. Вони заявляли, що в них недостатньо часу для його вивчення й обговорення, оскільки до тодішнього дедлайну Brexit — 31 жовтня — лишалися лічені дні.

Тоді за ініціативи опозиційних політичних партій парламент ухвалив рішення про проведення дочасних виборів. Напередодні ЄС схвалив чергове відтермінування виходу Великої Британії — до 31 січня 2020 року.

Поділитись: