Україна виконала одну з рекомендацій для вступу в ЄС: США і Євросоюз привітали призначення керівника САП
Ексдетектива НАБУ Олександра Клименка 28 липня призначили новим керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Так Україна виконала одну з рекомендацій для вступу до Євросоюзу.
Це призначення привітали пані посол США Бріджит Брінк та посол Євросоюзу в Україні Матті Маасікас.
«Україна виконує одну з рекомендацій, що супроводжувала надання статусу кандидата в ЄС. Завершився довгий процес відбору, з якого можна винести уроки», — зазначив Маасікас.
Брінк заявила, що чекає на співпрацю з новим генпрокурором Андрієм Костіним та керівником САП Клименком.
«США вітають призначення Олександра Клименка на посаду очільника САП. Його офіс відіграє вирішальну роль в антикорупційній інфраструктурі України та є ключовим елементом захисту України від упливу та агресії росії», — зазначила пані посол.
Чому це важливо?
23 червня Європейська рада надала Україні статус кандидата в члени ЄС. Тепер, щоб розпочати переговори про вступ, Україна має виконати низку рекомендацій Єврокомісії.
Серед необхідних кроків — подальше посилення боротьби з корупцією, насамперед поміж високопосадовців, а також завершення відбору та призначення нового директора НАБУ та очільника САП.
У Євросоюзі вважають, що наразі Україні не потрібні історичні інновації й усі необхідні рекомендації можна втілити під час війни. Призначення глави САП називали найпростішою з умов.
Антикорупційна прокуратура не мала постійного керівника з серпня 2020 року. Клименка не могли затвердити переможцем конкурсного відбору понад рік, врешті-решт його визнали переможцем 19 липня. А вже 28 липня новий генпрокурор призначив Клименка керівником САП.