Українці стали більше заощаджувати у валюті та менше у гривні — Нацбанк

Протягом жовтня 2018 року обсяг валютних депозитів населення зріс на 1%, в той час як обсяг гривневих депозитів дещо скоротився — загалом на 0,8%.

Так, загальна вартість гривневих депозитів населення у банках наразі складає 256,8 мільярда гривень, водночас вартість депозитів у іноземній валюті — 8,7 мільярда доларів (у доларовому еквіваленті).

Заощадження бізнесу протягом жовтня зростали протилежно: обсяг валютних депозитів скоротився на 2% — до 5,2 мільярда доларів, а обсяг гривневих заощаджень збільшився на 1,1% до 246,4 мільярда гривень.

Водночас, у Нацбанку констатують зростання обсягів кредитування на 0,5% до 618,8 мільярда гривень.

«Вартість гривневих кредитів у жовтні мала різноспрямовану динаміку — для корпоративного сектору вона незначно знизилася, тоді як для фізичних осіб продовжувала зростати», — повідомляють в Нацбанку.

Раніше повідомлялось, що українські банки повідомляли про зменшення попиту на кредити, водночас там планували посилити вимоги до позичальників.

Напередодні в Нацбанку повідомляли, що українці почали активніше вкладати кошти на банківські депозити. Зокрема, загальний обсяг гривневих депозитів населення зріс до 258,7 мільярда гривень, тобто за вересень 2018 року збільшився на 2,8%.

За даними НБУ, у вересні також зросли ставки за кредитами населенню, в той час як ставки за депозитами залишились фактично незмінними. Так, середня ставка за банківськими кредитами для населення зросла до 32,1% річних, в той час, як за гривневими депозитами українці в середньому можуть отримати 10,6% на рік.

Нагадаємо, що з 7 вересня облікова ставка в Україні зросла до 18%.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Напередодні японська фінансова компанія Nomura віднесла Україну до переліку країн, ризик настання валютної кризи у яких є найвищим.

Також у НБУ повідомили про зростання зовнішніх ризиків для стабільності гривні.