Національний банк України констатує зростання зовнішніх та внутрішніх ризиків, що впливатимуть на стабільність національної грошової одиниці України та економіки загалом.

Національний банк України констатує зростання зовнішніх та внутрішніх ризиків, що впливатимуть на стабільність національної грошової одиниці України та економіки загалом.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

Там зазначаються, що починаючи з липня у світі посилився тиск на валюти країн, що розвиваються. Зокрема, внаслідок цього відбувається відплив капіталу, зокрема з економіки України.

«Це може ускладнити доступ українських позичальників до міжнародних фінансових ринків і позначитися на конкурентоспроможності продукції українського експорту», — пояснили в НБУ.

Там також зазначили, що ситуація на світових товарних ринках наразі є несприятливою для України, зокрема через ескалацію торговельних війн, наслідок яких Україна вже відчуває на ринках сталі та нафти.

«Також на заваді зниженню інфляції, відповідно до прогнозу Національного банку, може стати більш суттєве зростання внутрішнього попиту через значні темпи підвищення заробітних плат», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що з 7 вересня облікова ставка в Україні зросте до 18%.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

Востаннє облікову ставку Нацбанк підвищував 12 липня. Тоді ключова ставка банків зросла з 17% до 17,5% річних.

Раніше в НБУ повідомляли, що не будуть переглядати монетарної політики навіть у випадку неотримання Україною чергового траншу від МВФ.

Також в Нацбанку повідомляли, що у разі відсутності траншу МВФ готові запровадити валютні обмеження в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Також на початку травня 2018 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що протягом наступних чотирьох років Україна має виплатити кредиторам 27 мільярдів доларів.

Крім цього, на початку року борг України перед МВФ становив 12 млрд доларів.

Поділитись: