Українців, яких не впустили до Греції, не депортують — МЗС
Стосовно українців, яких 4 липня не впустили до Греції, не застосовуватимуть процедуру депортації. Якби її застосували, це загрожувало б подальшою кількарічною забороною на в’їзд до країн ЄС.
Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу 7 липня.
«Домовлено, що депортацію вони не отримають. Консули під час вильоту будуть особисто контролювати, щоб саме так все відбулося», — повідомив глава МЗС.
Він нагадав, що 12 громадян сьогодні, 7 липня, повернуться до України двома рейсами RyanAir, ще 4 — рейсом WizzAir. Повернення здійснять коштом авіакомпаній.
Також Кулеба дав поради українцям, які планують свої поїздки за кордом: «Не лінуйтеся перевіряти інформацію про можливості в’їзду до іншої країни до купівлі вами квитка для подорожі. Не тіште себе ілюзіями, що головне долетіти до омріяної точки, а там ви якось проскочите».
Окремо Кулеба закликав авіакомпанії не продавати квитки людям, знаючи, що вони не входять до категорій, які мають право в'їзду до країни призначення.
Нагадаємо, 5 липня в аеропорту Афін затримали 17 українців, зокрема двох дітей, які прилетіли з Києва. Це сталося через заборону на в’їзд до Європейського Союзу громадянам третіх країн. Пасажири запевнили, що в українських аеропортах їм дозволили летіти, а не пропустили вже в аеропорту Афін. Детальніше про ситуацію читайте тут.
5 липня до затриманих українців пустили консула, він передав їм речі першої необхідності — воду і засоби гігієни.
Одній українці, яка мала студентські документи європейського університету, дозволили в'їхати в Грецію після того, як їй зробили адвокатське та консульське клопотання. Інші 16 затриманих перебувають у поліцейському ізоляторі в аеропорту Афін й чекають дозволу на повернення в Україну. .
Наголошуємо, в’їзд до країн ЄС загалом залишається закритим для громадян України, а купівля квитка на рейс не дає дозволу на перетин кордону.
Право на в’їзд до країн-членів ЄС мають лише окремі категорії людей: ті, хто подорожує з метою навчання;
- громадян, які подорожують через територію ЄС транзитом;
- моряки, що прямують на корабель;
- медики й дослідники;
- сезонні працівники та студенти;
- висококваліфіковані працівники третіх країн, якщо їхня зайнятість необхідна з економічного погляду і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.
Як і раніше дозвіл на в’їзд зберігається для членів родин громадян ЄС; тих, хто має посвідку на проживання у ЄС або аналогічний документ, а також дипломатів.
Перед плануванням поїздки в МЗС закликають українців уважно ознайомлюватися з умовами в’їзду до країн призначення — для цього на сайті міністерства є спеціальна інтерактивна мапа, яку можна проглянути тут.