Україні необхідна дискусія про подвійне громадянство, але не з Росією — глава МЗС
В Україні потрібно розпочати суспільну дискусію щодо можливості подвійного громадянства. Однак у разі його запровадження воно має діяти за чітких умов, заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.
Водночас він сказав, що українці не можуть мати подвійного громадянства з РФ доки триває російська агресія.
«Ті, хто має російські паспорти, хай їх здають, всі інші – давайте розмовляти. Подвійне громадянство може бути лише за чітких умов. Його не зможуть мати військові командири, воно не дає можливості обіймати певні посади. Натомість у нас його носії порушують законодавство, хоча це ще не означає, що вони – злочинці», — заявив міністр.
В Україні гостро постало питання подвійного громадянства через видачу угорських паспортів мешканцям Закарпаття.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «З вами готові спілкуватися вашою мовою»: як живе українське Закарпаття і навіщо тут отримують угорські паспорти
Конфлікт між Україною та Угорщиною розпочався після ухвалення Верховною Радою нового закону про освіту.
28 вересня 2017-го року в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах.
Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?
Пізніше ЗМІ опублікували відео, на якому нібито у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області українцям видають угорські паспорти та просять їх приховувати факт угорського громадянства від української влади.
Після опублікованого відео Україна оголосила консула Угорщини в Береговому персоною нон-грата. Угорщина у відповідь вирішила вислати представника українського посольства в Будапешті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як угорські паспорти підривають відносини Києва з Будапештом