Українські судді через брак фінансування недостатньо забезпечені масками — керівниця прес-центру Судової влади України
Українські судді відчувають значний дефіцит засобів індивідуального захисту в період карантину через недофінансування. Так, лише 3% з них забезпечені медичними масками.
Про це в ексклюзивному інтерв’ю hromadske повідомила керівниця прес-центру Судової влади України Оксана Лисенко.
ОНОВЛЕНО: Лисенко згодом уточнила, що рівень забезпечення масками складає загалом по Україні не 3%. Так, деякі суди забезпечені ними лише на 9%.
«І така проблема перекладена на самих суддів і самих працівників апаратів судів. І це накладає на суддів особисту відповідальність — як забезпечити безпечну роботу в умовах пандемії» — сказала Лисенко.
За її словами, про рівень забезпечення медичними масками поінформували суди Харківської (стан забезпечення - 9 %), Закарпатської (19 %), Полтавської (35 %), Житомирської (57 %), Тернопільської (60 %), Івано-Франківської (65 %), Київської (72 %), Чернівецької (78 %) областей.
Нерівномірно забезпечені суди й безконтактними термометрами: від 3 % (Запорізька область) до 96 % (Сумська область). Водночас майже усі судові установи забезпечені кварцовими лампами, за винятком Волинської (95 %), Кіровоградської (88 %), Донецької (96 %) областей.
Вона зазначила, що через дефіцит бюджету Вища рада правосуддя зверталася до уряду. Також суди відчувають значний дефіцит кадрів.
«Дефіцит кадрів на сьогодні складає 2000 суддів — це 30 % від штатної чисельності суддів. А це означає — збільшення часу розгляду справ і природна втома наступає», — розповіла Лисенко.
У Судовій владі пояснили, що за конституцією — діяльність судів не може бути припинена навіть в умовах надзвичайного та воєнного станів. Водночас особливий режим дозволяє відкласти нетермінові засідання, провадити їх без участі сторін або в режимі відеоконференції.
«Зокрема Вища рада правосуддя рекомендувала запровадити у судах чергування суддів, відправити більшість працівників на дистанційну роботу, але вже суд та установа встановили режим роботи самостійно», — додала керівниця прес-центру.
Зазначимо, що наразі, відповідно до рішення Кабміну, особливий стан в Україну діятиме до 24 квітня.
Більше про особливості роботи українських суддів в умовах карантину читайте незабаром на hromadske в ексклюзивному інтерв’ю з керівницею прес-центру Судової влади України Оксаною Лисенко.