«Укрпошта» одна з перших серед держпідприємств почала вакцинацію працівників проти COVID-19
Національний поштовий оператор одним із перших серед державних підприємств розпочав щеплення своїх працівників проти коронавірусу. Компанія є частиною критичної інфраструктури, тож має право на щеплення її працівників.
Про це повідомила пресслужба компанії.
Мобільна бригада медиків у головному офісі компанії у Києві, а також у Сумах, Рівному, Чернігові, Житомирі та інших містах проводить щеплення працівників на робочому місці.
Всього в межах першої хвилі вакцинації заплановано щепити понад 5 тисяч працівників. До кінця наступного тижня, 20 червня, ці співробітники отримають першу дозу вакцини, а через 4 тижні — другу.
Генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський наголосив, що подбав про те, аби щеплення можна було зробити на робочому місці.
«Я радий, що багато наших працівників виявили бажання та записалися на першу хвилю вакцинації. Адже наші листоноші та оператори у відділеннях працюють з самого початку під час пандемії і карантинних обмежень. Адже пошта має працювати, незважаючи ні на що», — зазначив він.
Заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін пояснив, що працівники «Укрпошти» є частиною критичної інфраструктури країни, саме тому їх щеплюють на третьому етапі Дорожньої карти з вакцинації, який вже розпочали.
Загалом в «Укрпошті» працюють понад 65 тисяч працівників, переважна більшість із яких — оператори та листоноші.
Вакцинація в Україні
Вона триває з 24 лютого. Загалом щеплення роблять такими препаратами:
- CoviShield (та сама вакцина Oxford/AstraZeneca, яку виготовляють в Індії) — Україна отримала 500 тисяч доз;
- AstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї, — Україна отримала 367 200 доз;
- AstraZeneca, яку виготовляють в Італії, — Україна отримала 705 600 доз;
- CoronaVac — Україна отримала 1,7 мільйона доз;
- Pfizer — Україна отримала 707 850 доз у межах COVAX та 183 690 у межах прямого контракту.
Згідно з Національним планом вакцинації проти коронавірусу, у червні в Україні мали б зробити щонайменше 5,6 млн щеплень. Для цього щодня потрібно вакцинувати приблизно 182 тисячі людей. За планом таких самих темпів мали досягнути й у травні, але цього не сталося.